Ann Patchett

Ann Patchett

Ann Patchett jest cenioną amerykańską pisarką, która urodziła się w 1963 roku w Los Angeles. Jest córką znanej pisarki Jeanne Ray. Po ukończeniu szkoły średniej uczęszczała do szkoły katolickiej dla dziewcząt, a następnie ukończyła studia licencjackie na Sarah Lawrence College w Nowym Jorku. Podczas studiów magisterskich na University of Iowa uczęszczała na warsztaty literackie. W  1995 roku została stypendystką Fundacji Pamięci Johna Simona Guggenheima.

Popularne powieści Ann Patchett


Ann Patchett swoje pierwsze opowiadania publikowała już w czasie studiów na łamach czasopisma The Pair Review. Przez wiele lat pracowała w redakcji magazynu "Seventeen" a jej liczne publikacje były wydawane w "The New York Times Magazine", "Washington Post", "Elle", czy "Vogue". Jej pierwsza powieść ukazała się w 1992 roku pod tytułem "Patron kłamców". W 1997 roku doczekała się ona swojej adaptacji filmowej. Wkrótce potem wydana została powieść "Taft", a następnie bestsellerowe dzieło "Belcanto".

Błyskotliwa kariera


Twórczość Ann Patchett była wielokrotnie nagradzana w prestiżowych konkursach I plebiscytach. Otrzymała wiele nominacji do nagrody Orange Prize, między innymi za powieści "Biegnij", "Patron kłamców", czy „Stan zdumienia”. W 2002 roku uzyskała nagrodę za powieść "Belcanto". Dzieło to zostało również nominowane do National Book Critics Circle Award oraz PEN/Faulkner Award. Pisarka w 2012 roku znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie według magazynu Time.

Lista książek: Ann Patchett

Bestseller

49,99 zł

33,99 zł

34,90 zł

23,73 zł

34,90 zł

23,73 zł