Ann Patchett

Ann Patchett

(ur. 2.12.1963 r. w Los Angeles w Kalifornii)
Laureatka Orange Prize oraz PEN/Faulkner Award za powieść Bel Cante. Córka Jeanne Ray, amerykańskiej powieściopisarki. Talent do pisania wyssała najprawdopodobniej razem z mlekiem matki. W wieku 6 lat przeprowadziła się z całą rodziną do Nashville w Tennessee, gdzie żyje do dziś. W trakcie studiów na Sarah Lawrence College oraz University of Iowa uczęszczała na liczne zajęcia, gdzie szlifowała swój warsztat i doskonaliła technikę pisarską. O ile zawsze bardzo ceniła sobie życie w Nashville, o tyle nieustannie narzekała na brak dobrej księgarni w okolicy. W 2010 r. postanowiła to zmienić i założyła ze znajomą księgarnię o wdzięcznej nazwie Parnassus Books. Nazwa ta stanowi aluzję do tego jak bardzo Patchett ceni sobie potęgę wyobraźni.

fot. Melissa Ann Pinney

Lista książek

Dziedzictwo - Ann Patchett | mała okładka
-72 %

Dziedzictwo

Ann Patchett

Bert zjawia się nieproszony na przyjęciu i całuje żonę swojego kolegi, doprowadzając do rozbicia dwóch rodzin. To przypadkowe spotkanie odbija się echem przez kolejne dziesięciolecia.

Więcej

39,90 zł

11,17 zł

Taft

Ann Patchett

Powieść jednej z najbardziej cenionych amerykańskich autorek.
Doskonała proza, która oddycha emocjami.
Kiedy w lokalu Johna zjawia się Fay, nieśmiała dziewczyna o delikatnej urodzie, mężczyzna nie podejrzewa, jak ważną rolę odegra w jego życiu. John będzie zaskoczony uczuciem, którym niespodziewanie obdarzy nieznajomą.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Stan zdumienia

Ann Patchett

Marina nie chciała tam jechać. Lubiła śnieg w Minnesocie, swoje laboratorium i bliskość mężczyzny, którego kochała. Ale nie miała wyjścia. Ktoś musiał sprawdzić, co dzieje się z doktor Swenson. Nie była pewna, co przeraża ją bardziej: spędzenie miesiąca w dzikiej puszczy amazońskiej, w której ciężkie i lepkie powietrze wibruje poruszane skrzydełkami miliona owadów, czy ponowne spotkanie z doktor Swenson.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł