Anna Mateja

Anna Mateja - dziennikarka „Tygodnika Powszechnego". W 2007 roku otrzymała nagrodę dziennikarską Grand Press w kategorii wywiad.

Lista książek

Serce pasowało.

Anna Mateja

Anna Mateja zabiera nas na sale operacyjne i pozwala obserwować zmagania wybitnych polskich chirurgów, którzy mimo braku środków, warunków i personelu, mimo ostracyzmu społeczeństwa i podejrzliwości środowiska medycznego nie bali się wcielać w życie śmiałych, obarczonych ryzykiem, wizjonerskich pomysłów.

Więcej

39,90 zł

23,82 zł

Co zdążysz zrobić, to zostanie

Anna Mateja

Portret postaci, która przez pół wieku wychowywała niezależnie myślących Polaków. Zapiski z dzienników, fragmenty listów, ale przede wszystkim relacje osób, które z Turowiczem pracowały i przyjaźniły się, budują niezwykłą opowieść o jednej z największych postaci kształtujących powojenną historię Polski.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Cud w medycynie Historie pacjentów

Anna Mateja

istorie ludzi chorych, którzy powrócili do zdrowia wbrew rokowaniom lekarzy. Opowieści o "cudach" przeżytych przez samych pacjentów, o ich walce z chorobą, nadziei lub jej braku, o ich własnej interpretacji wyzdrowienia, szans na które nie dawała medycyna.
Co leczy, gdy bezradni są lekarze? Gdzie kończy się władza medycznej wiedzy, a zaczyna to, co niewyjaśnione?
26-letnia kobieta, chora na ostrą białaczkę.[...]

Więcej

29,90 zł

20,63 zł

Poznawanie Kępińskiego Biografia psychiatry - Anna Mateja | mała okładka
-33 %

Poznawanie Kępińskiego Biografia psychiatry

Anna Mateja

Biografia Antoniego Kępińskiego, najsłynniejszego polskiego psychiatry w XX-wieku, humanisty i filozofa, na którego książkach wychowały się całe pokolenia.
Unikał stanowisk kierowniczych. Nie lubił zebrań. Na konferencje naukowe wysyłał młodszych od siebie. Jego czas miał jedno przeznaczenie: pacjenci. Słuchał ich uważnie i cierpliwie, zdobywał zaufanie, najpierw poznawał, potem leczył. Antoni Kępiński już [...]

Więcej

44,90 zł

30,15 zł