Anton Gill

Anton Gill urodził się 22 października 1948 roku w Ilford, w Wielkiej Brytanii. Gill ukończył Chigwell School i Clare College Cambridge. W trakcie budowania swojej kariery zawodowej, przez 15 lat, po ukończeniu studiów pracował jako aktor i reżyser w teatrze - Royal Court Theatre. Gil współpracował także ze stacją telewizyjną BBC jako scenarzysta i producent, a także podpisał kontrakt z TV - am. 1981 roku Anton Gill prowadził w Birmingham program „The Archers”. Był on także autorem filmu dokumentalnego o wielorybach, ich połowie, a także autorem scenariusza programu emitowanego w BBC Radio Drama.

Anton Gill- autor wielu poczytnych powieści historycznych


Debiut literacki Antona Gilla rozpoczął się w 1984 roku. Od tej pory pisarz wydał ponad 40 książek traktujących o tematyce starożytnej i historii współczesnej. Anton Gil stworzył serię powieści, osadzonych w realiach starożytnego Egiptu - w okresie amarnańskim. Anton Gill jest twórcą postaci występującej w jego powieściach „Miasto horyzontu”, „Miasto snów” i „Miasto umarłych”. Wybitną powieścią autora jest „Podróż powrotna z piekła”, stanowiąca relacje z życia osób ocalałych po wyzwoleniu z nazistowskich obozów koncentracyjnych. Anton Gil jest autorem książki pod tytułem „Peggy Guggenheim - życie uzależnione od sztuki”, w której przedstawia sylwetkę tej niezwykłej twórczyni.

Twórca 30 bestsellerów


Bogaty dorobek literacki Anton Agila zaowocował przyznaniem mu wielu nagród. Gill to laureat H H Wingate za powieść „Podróż powrotna z piekła". Ta niezwykła pozycja beletrystyczna, zaliczana do literatury faktu, uznana została przez krytyków literackich za dzieło wybitne. Anton Gil jest autorem ponad 30 najlepiej sprzedających się książek w całej Europie. Jego dzieła zostały przetłumaczone i opublikowane na całym świecie. W powieści Antona Gilla wyróżniają się głównym przedstawieniem faktów historycznych w połączeniu ich z fikcją literacką. Za swoją twórczość literacką Gil został wyróżniony na wielu przeglądach, konkursach, organizowanych w Wielkiej Brytanii.

Lista książek: Anton Gill

43,99 zł 43,99 zł - najniższa cena 64,99 zł - cena detaliczna