Arthur C. Clarke

Arthur C. Clarke (ur. 16 grudnia 1917 w Minehead, w południowo-zachodniej Anglii, zm. 19 marca 2008 w Kolombo, na Sri Lance) – brytyjski prozaik, pisarz fantastycznonaukowy, propagator kosmonautyki. Na podstawie jego koncepcji powstały stacje orbitalne. Znany główie jako autor noweli wydanej w 2001 roku "Odyseja kosmiczna" oraz nakręcony przez Stanleya Kubricka film o tym samym tytule według wspólnego scenariusza Clarke’a i Kubricka.

W roku 1941 podjął służbę jako oficer w jednostce radarowej w siłach lotniczych Wielkiej Brytanii. Wizja Artura C. Clarka stała się podwaliną dzisiejszej techniki satelitarnej, a on został uznany za jej ojca. W sierpniu 1953 roku ukazał się bestseller Clarka Koniec dzieciństwa. W ciągu dwóch tygodni sprzedano około 200 000 egzemplarzy książki.W latach 60. napisał wiele książek naukowych, których tematem były badania oceanograficzne i kosmos. W tym czasie poznał wiele osobistości, takich jak Jurij Gagarin, Jacques Cousteau i Gene Roddenberry. Największy wpływ na jego późniejsze życie miało spotkanie z reżyserem Stanleyem Kubrickiem.

Lista książek

Koniec dzieciństwa - Clarke Arthur C. | mała okładka
-40 %

Koniec dzieciństwa

Clarke Arthur C.

„Przerażająco logiczna, wiarygodna i przygnębiająco wizjonerska… Clarke jest mistrzem” - „Los Angeles Times”
O losach Ziemi decydują wielkie mocarstwa, a ludzkość z napięciem śledzi wyścig programów kosmicznych USA i Rosji. Gdy jednak człowiek ma już ruszyć na podbój kosmosu, kosmos przybywa do niego – nad największymi miastami planety pojawiają się ogromne statki obcych.
Po okresie niepewności i daremnych [...]

Więcej

39,90 zł

23,86 zł