Atul Gawande

Atul Gawande

Atul Gawande pracuje jako chirurg ogólny i endokrynolog w Brigham and Women's Hospital w Bristolu (jest to znakomity szpital powiązany z Uniwersytetem Harvardzkim) oraz w Dana Farber Cancer Institute. Ukończył studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Stanforda, magisterium z nauk politycznych, filozofii i ekonomii obronił na Oxford University, następnie przeniósł się do Harvard Medical School, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Na harvardzkiej uczelni pracuje obecnie jako adiunkt. Jest także przewodniczącym World Health Organization's Global Challenge for Safer Surgical Care.
Dzięki wybitnym osiągnięciom naukowym w dziedzinie operacji raka gruczołów został uznany przez tygodnik „Newsweek" za jednego z 20 najbardziej wpływowych naukowców pochodzących z Azji Południowej (rodzice autora są Hindusami).
W latach 1992-1993 Gawande był doradcą do spraw służby zdrowia w kampanii prezydenckiej Billa Clintona. Od 1998 roku trwa natomiast współpraca chirurga z magazynem „New Yorker". Eseje Gawandego ukazywały się w The Best American Essays 2002 oraz w The Best American Science Writing 2002. Jego pierwsza książka Komplikacje znalazła się w finale amerykańskiej National Book Award w 2002. Książka ta została wydana między innymi w Wielkiej Brytanii, w Niemczech, we Włoszech, w Brazylii i na Tajwanie.
W roku 2006 Gawande za dokonania zarówno w dziedzinie literatury, jak i medycyny, został uhonorowany niezwykle prestiżowym Stypendium MacArthura zwanym grantem geniuszy.
Jego najnowsza książka Better. A Surgeon's Notes on Performance została opublikowana w tym roku. Poza Stanami Zjednoczonymi, ukazała się także w Holandii, Wielkiej Brytanii, w Indiach i na Tajwanie.

Fot. Laura Hanafin


http://www.gawande.com/

Lista książek

Komplikacje. Zapiski chirurga o niedoskonałej nauce

Atul Gawande

Pasjonująca opowieść znanego amerykańskiego chirurga o przypadkach, z którymi zetknął się w swojej pracy.

Więcej

35,90 zł

23,84 zł

Tylko na znak.com.pl
Potęga checklisty. Jak zrobić coś lepiej - Gawande Atul | mała okładka
-25 %

Potęga checklisty. Jak zrobić coś lepiej

Gawande Atul

Nawet najbardziej złożony problem da się rozwiązać dzięki potędze checklisty. Fascynujące przypadki, praktyczne rady i mnóstwo inspiracji – lektura obowiązkowa dla każdego menedżera i lidera zespołu.

Więcej

49,99 zł

37,49 zł

Potęga checklisty

Atul Gawande

Diabeł tkwi w szczegółach. Prosta metoda, by mieć wszystko pod kontrolą. Co mają ze sobą wspólnego nieudane zabiegi chirurgiczne z katastrofami lotniczymi, chaosem następującym podczas huraganu oraz wściekłym klientem w restauracji? Wbrew pozorom całkiem sporo.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Lepiej

Atul Gawande

Nowa książka autora bestsellerowych Komplikacji! Atul Gawande - amerykański chirurg zaliczony przez „Time” do grona 100 najbardziej wpływowych ludzi świata - opowiada w Lepiej o tym, dlaczego lekarze czasem odnoszą sukces, ale często ponoszą klęskę. Podobnie jak w Komplikacjach Gawande zdradza najciekawsze tajniki pracy lekarza.

Więcej

34,90 zł

15,71 zł

Komplikacje

Atul Gawande

Jedna ze stu najlepszych książek roku w rankingu „The New York Times”.
Dla fanów Ostrego dyżuru i Dr. House'a!
Książka polecana przez prof. Andrzeja Szczeklika
- Błyskawicznie podejmowane decyzje, rozstrzygające o życiu bądź śmierci pacjenta
- Czy w piątek trzynastego lekarze naprawdę mają więcej roboty?
- Przypadek kobiety cierpiącej na uporczywe czerwienienie się

Więcej

34,90 zł

23,73 zł