C. W. Gortner

C. W. Gortner

Christopher W. Gortner - autor poczytnych powieści historycznych i miłośnik historii. Zbierając materiały do książek, odbył liczne podróże, uczył się dworskich tańców i zamieszkał na pewien czas w hiszpańskim zamku. Jego powieści zdobyły międzynarodową sławę i zostały przetłumaczone na czternaście języków.

fot. Stephanie Mohan

Lista książek

Maria Fiodorowna Pamiętnik carycy

C.W. Gortner

Od świetności do upadku

Matka ostatniego cara Rosji, Maria Fiodorowna, powszechnie szanowana i światła władczyni była świadkiem wydarzeń, które wstrząsnęły światem i na zawsze zmieniły bieg historii.
Dziewiętnastoletnia Maria Zofia Fryderyka Dagmara, duńska księżniczka, została wydana za rosyjskiego następcę tronu, późniejszego Aleksandra III. Po śmierci męża nie mogła pogodzić się ze statusem odsuniętej [...]

Więcej

44,99 zł

30,00 zł

Wyznania Katarzyny Medycejskiej

C.W. Gortner

Powieść odsłania przed nami intymny świat Katarzyny Medycejskiej, kobiety, która dla dobra rodziny i państwa podjęła zabójczą walkę o władzę, poświęcając swoje uczucia na ołtarzu powinności królowej.

Więcej

38,00 zł

25,56 zł

Ostatnia królowa

C.W. Gortner

Znakomita powieść C.W.Gortnera przywołuje do życia Joannę Kastylijską, trzecie dziecko hiszpańskiej pary królewskiej Izabeli i Ferdynanda. Gortner zabiera czytelnika w podróż od mrocznego majestatu hiszpańskiego dworu, do pełnych przepychu śmiertelnie niebezpiecznych dworów Flandrii, Francji i Anglii.

Więcej

35,00 zł

24,10 zł

Sekret Tudorów

C.W. Gortner

Lato 1553 roku. Brendan Prescott, sierota, wychowuje się w domu potężnej rodziny Dudleyów. Prescott zostaje wysłany na dwór królewski, gdzie przychodzi mu wypełnić tajną misję w służbie tajemniczej siostry króla – księżniczki Elżbiety. Wkrótce zostaje podwójnym agentem, wstępując do służby protektora Elżbiety, Williama Cecila, który w zamian przyrzeka wyjawić tajemnicę pochodzenia Prescotta.

Więcej

39,90 zł

19,95 zł

Księżniczka Watykanu. Opowieść o Lukrecji Borgii

C.W. Gortner

Kiedy Rodrigo Borgia zostaje papieżem, jego młodziutka córka Lukrecja staje się pionkiem w bezwzględnej politycznej grze. W wieku trzynastu lat zmuszona do pierwszego małżeństwa, stopniowo wchodzi w świat kłamstw i spisków.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Mademoiselle Chanel

C.W. Gortner

Kim naprawdę była Coco Chanel? Wielką wizjonerką czy dziewczyną poszukującą szczęścia?
Ta powieść to obraz kobiety pełnej pasji, wdzięku i uroku, której sława i fortuna nie uchroniły przed złamanym sercem.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Potomek Tudorów

C. W. Gortner

Najgłębiej skrywana tajemnica Tudorów, która mogła odmienić bieg historii.
Młodziutka Elżbieta Tudor zdobywa upragniony tron, ale nie wolno jej jeszcze odetchnąć z ulgą. Protestancka królowa ma wielu wrogów. Za każdym filarem może kryć się skrytobójca, a każdy łyk wina może zawierać truciznę. Na dodatek w niewyjaśnionych okolicznościach znika najwierniejsza dama dworu Elżbiety, lady Parry.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Spisek Tudorów

C. W. Gortner

Spisek Tudorów to trzymająca w napięciu do ostatniej strony opowieść o bezwzględnej walce dwóch sióstr o tron oraz o spisku, który dopomógł Elżbiecie Wielkiej sięgnąć po koronę – choć mógł zaprowadzić ją prosto na szafot.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł