Cezary Harasimowicz

Lista książek

Miejsce odosobnienia

Cezary Harasimowicz

Brudna polska polityka, sekrety natowskie o najwyższym stopniu tajności i tajemnicze samoloty lądujące na małych polskich lotniskach. Czy to możliwe, że w Polsce torturuje się więźniów CIA?
Takiego rozwoju wydarzeń Ewa Górska, analityczka kontrwywiadu, zupełnie się nie spodziewała. Nie zakończyła jeszcze sprawy „Olina”, rosyjskiego szpiega, którego utożsamiano z samym premierem Oleksym, gdy skierowano ją do[...]

Więcej

34,99 zł

22,92 zł

Znaleźć, naprawić, wykończyć - Cezary Harasimowicz | mała okładka
-34 %

Znaleźć, naprawić, wykończyć

Cezary Harasimowicz

Rok po ujawnieniu istnienia tajnych więzień CIA w Polsce Ewa Górska, obecnie porucznik w stanie spoczynku, znów wikła się w niebezpieczną rozgrywkę. Na prośbę amerykańskiego dziennikarza próbuje dotrzeć do „taśm prawdy”.

Więcej

34,99 zł

22,92 zł

Święty Chaos

Cezary Harasimowicz

Została odmieniona, by na świecie zapanował Święty Chaos...
Filmowe obrazy masakry amerykańskiego oddziału najemników w Faludży błyskawicznie obiegły świat i wstrząsnęły opinią publiczną.

Więcej

35,00 zł

23,74 zł

Pesel 890604

Cezary Harasimowicz

"Pesel 890604..." to jedenaście nowel, jedenaście dramatycznych ludzkich losów. Ich akcja dzieje się w Polsce na przestrzeni ostatnich lat, od pamiętnego czerwca 1989, ale przesłanie Harasimowicza ma wymiar uniwersalny. Autor jest gorzkim moralistą, skojarzenia z "Dekalogiem" Kieślowskiego nasuwają się nieodparcie, choć w swych diagnozach Harasimowicz jest od Kieślowskiego chyba bardziej przenikliwy. I okru[...]

Więcej

10,00 zł

Uśmiech - Cezary Harasimowicz | mała okładka
-35 %

Uśmiech

Cezary Harasimowicz

Tekla jest naburmuszona i smutna. Po śmierci mamy, uśmiech całkiem zniknął z jej twarzy. Dziewczynka mierzy się z zalewającym ją smutkiem, gdy w jej życie wkracza tajemnicza Pani z Bilboardu. Od tej chwili rozpoczyna się pełna zwrotów akcji, nieco szalona i niezwykła przygoda Tekli.
„Uśmiech” to opowieść o przezwyciężaniu trudów i smutków, o poszukiwaniu szczęścia. To także historia, która uczy, że każdy d[...]

Więcej

29,90 zł

19,58 zł

Saga czyli filiżanka, której nie ma - Cezary Harasimowicz | mała okładka
-34 %

Saga czyli filiżanka, której nie ma

Cezary Harasimowicz

To coś, co każdy z nas chciałby wreszcie zrobić. Usiąść i spisać rodzinną historię. Cezary Harasimowicz wybrał się w taką podróż. Zebrał wspomnienia przodków, obejrzał stare fotografie i wydobył na kartach książki zapomnianą rzeczywistość.

Saga czyli filiżanka, której nie ma to niezwykły portret rodziny i niejednokrotnie zabawna opowieść, w której obraz dawnej wielonarodowej Polski ukazuje się przed oczami[...]

Więcej

44,99 zł

29,47 zł

Mirabelka - Cezary Harasimowicz | mała okładka
-34 %

Mirabelka

Cezary Harasimowicz

Nie ma już kamienicy pana Friedmana, fabryki strojów karnawałowych panów braci Alfusów, nie ma też getta, a od niedawna nie ma nawet mirabelki. To, co przetrwało to pamięć o ludziach, którzy wtedy żyli – o Dorce, Chaimie, Maćku i innych. Drzewa towarzyszyły ludziom w chwilach radości, smutku, ale też grozy. Poznawały historię kraju poprzez uczestniczenie w życiu lokalnej społeczności.
Tę pełną nadziei, wiar[...]

Więcej

34,90 zł

22,86 zł