Deotyma

Jadwiga Łuszczewska, polska powieściopisarka, która tworzyła pod pseudonimem literackim Deotyma. Urodziła się 1 sierpnia 1834 roku w Warszawie, zmarła 23 września 1908 roku w Warszawie.

Była autorką wielu zbiorów wierszy, dramatów, poematów i powieści. Swoją twórczość rozpoczęła w 1852 roku od publicznych improwizacji.

Popularność zyskała dzięki powieści historycznej dla młodzieży "Panienka z okienka" i "Branki w jasyrze". Napisała również powieść fantastyczno-naukową "Zwierciadlana zagadka".

Lista książek

Branki w jasyrze - Deotyma | mała okładka
-42 %

Branki w jasyrze

Deotyma

Wzruszająca powieść o charakterze średniowiecznej legendy.
Aby ratować przyjaciółkę z tatarskiej niewoli, Ludmiła wyrusza w niemal samobójczą misję, której tłem stają się najważniejsze wydarzenia polityczne w barwnej, multikulturowej Mongolii wnuków Czyngis-chana. Obcina sobie warkocze, by udawać genueńskiego pachołka, a potem sama rozporządza swoją ręką — rozkochany tatarski rycerz godzi się nawet na chrze[...]

Więcej

44,90 zł

25,82 zł

Kulig

Deotyma

Jadwiga Łuszczewska, ps. literacki Deotyma (1834-1908) - polska poetka i powieściopisarka. Autorka wielu tomów wierszy, poematów historycznych Polska w pieśni oraz powieści Panienka z okienka.

Oto seria najpiękniejszych wierszy polskich poetów, które wprowadzą nas w radosny nastrój oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Bogato ilustrowane spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym Czytelnikom. To dos[...]

Więcej

7,00 zł

Panienka z okienka we współczesnej szacie językowej - Deotyma | mała okładka
-28 %

Panienka z okienka we współczesnej szacie językowej

Deotyma

„Panienka z okienka” to świetna powieść przygodowo-romantyczna dla młodzieży, osadzona w XVII w. Bawiła całe pokolenia Polaków. Jednak zbytnia archaizacja tekstu i jej przestarzały język są już dzisiaj mało zrozumiałe, toteż młode pokolenie nie sięga po tę książkę.
Ażeby „Panienka z okienka” do nas powróciła i na nowo cieszyła się popularnością, proponujemy niniejsze jej wydanie we współczesnej szacie język[...]

Więcej

39,00 zł

28,26 zł