Dorota Wellman

Na swoją rozpoznawalność Dorota Wellman solidnie zapracowała. Ukończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej i Historii Sztuki, które dały jej podwaliny do kariery dziennikarskiej. Jej początki to Radio „Solidarność” i Eska. Szerszemu gronu dała się poznać jako prowadząca program „Pytanie na śniadanie” w TVP2 (2002 – 2007), gdzie ona i Marcin Prokop stworzyli duet prowadzących nie do podrobienia. Przejście do stacji TVN (2007) tylko umocniło pozycję Wellman i Prokopa w roli prowadzących. W „Dzień dobry TVN” mogli w pełni zaprezentować swój profesjonalny warsztat, zabłysnąć intelektem i dowcipem, za co widzowie ich uwielbiają. Również duet z Pauliną Młynarską w TVN Style i program „Miasto Kobiet” okazał się mocnym punktem w karierze telewizyjnej Doroty Wellman. Ale Dorota Wellman to także programy telewizyjne takie jak: „Podróże z żartem”, „Clever”, „Czytam, bo lubię”, „Ten jeden dzień” czy role aktorskie (zagrała Henrykę Krzywonos w obrazie A. Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei.”). Jako felietonistka Wellman dała się poznać pisząc do „Wysokich obcasów”, „Gal”, „Viva”, „Existence”.

Dorota Wellman książki - poznaj nietuzinkową osobowość i jej kunszt pisarski


Działalność pisarska Doroty Wellman zaowocowała publikacjami wydanymi w formie książek, w których dziennikarka, prezenterka, reżyserka, celebrytka nie tylko dzieli się życiową wiedzą, opisuje kulisy pracy telewizji, ale mierzy się z tematami trudnymi: pojęciem moralności, dobra, zła i udowadnia, że wywiad ze znanym pisarzem nie musi być nudny. Z dystansem do siebie, rzeczywistości i często powierzchownych opinii na swój temat - książki Doroty Wellman uwodzą przemyśleniami, zarażają radością, budują i inspirują.

Książki Doroty Wellman, które warto znać


Warto przeczytać: „Arytmia uczuć” - owoc wywiadu i współpracy z pisarzem Januszem Leonem Wiśniewskim, „Kalendarzyk niemałżeński” - pochwała kobiecej przyjaźni - wspólny projekt z Pauliną Młynarską. I - „Ja nie mogę być modelką!?”, „Jak zostać zwierzem telewizyjnym”, „Życie towarzyskie”, „Jak być przyzwoitym człowiekiem” - oto Wellman w całej okazałości.

Lista książek

Ja nie mogę być modelką?!

Dorota Wellman

To książka, która łamie tematy tabu. Dorota Wellman dedykuje swoją książkę dla wszystkich kobiet. Zarówno dla tych niskich, jak i wysokich, grubych, chudych, młodych czy starych! Autorka chce udowodnić, że kobiecości nie da się zmierzyć!

Więcej

39,90 zł

19,95 zł

Jak zostać zwierzem telewizyjnym?

Dorota Wellman

Jak zrobić (lub nie) karierę w mediach? Kto jest prawdziwą gwiazdą, a kto tylko wydmuszką? Dlaczego show must go on? Dorota Wellman, jedna z najbarwniejszych osobowości polskiego dziennikarstwa zdradza, jak wygląda telewizyjne życie poza kamerami.

Więcej

39,90 zł

19,95 zł

Siedem lat później

Janusz L. Wiśniewski, Dorota Wellman

Siedem lat czekali na tę rozmowę. Zaiskrzyło od razu. Dwoje przyjaciół. Rozmówców. Wspaniały duet – Dorota Wellman i Janusz L. Wiśniewski – w intymnej, szczerej, drażniącej ciętą ripostą rozmowie, w której wzruszenie, powaga i humor idą łeb w łeb.

Więcej

37,90 zł

16,99 zł

Kalendarzyk niemałżeński

Paulina Młynarska , Dorota Wellman

Paulina Młynarska i Dorota Wellman zapraszają do świata kobiecych spraw. Pogadajmy o tym, co dla nas ważne! Najlepiej z czerwonym winem albo z kawałkiem czekoladowego ciasta, które na pewno nie pójdzie nam w biodra.

Kalendarzyk niemałżeński to pochwała kobiecej przyjaźni, szczere rozmowy i bardzo osobiste listy.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Jak być przyzwoitym człowiekiem?

Dorota Wellman

Dorota Wellman – można ją kochać, nie trzeba jej lubić, nie da się jej zlekceważyć. Dorota nie boi się tematów tabu, trudnych pytań, kontrowersyjnych opinii. Tym razem ludziom o bardzo odległych poglądach zadaje pytanie o charakterze fundamentalnym: czym jest przyzwoitość? Dobro? Zło? Wywiady dziennikarki z autorytetami moralnymi, popularnymi dziennikarzami, politykami, naukowcami, twórcami – osobowościami [...]

Więcej

49,90 zł

29,15 zł

Życie towarzyskie - Dorota Wellman | mała okładka
-45 %

Życie towarzyskie

Dorota Wellman

Jedyne życie, jakie ma sens, to życie towarzyskie, twierdził Edward Dziewoński. Dorota Wellman dodaje: kiedy świat wokół nas tylko przyśpiesza, spotkane wokół stołu, w gronie bliskich i przyjaciół jest jedynym sposobem, żeby się wtym pędzie czasem… nie wykoleić. Dlatego gotujmy, dekorujmy stoły, wyprawiajmy urodziny, świętujmy imieniny. Dorota podpowie, jak to zrobić. I zabroni tłumaczyć się brakiem czasu, [...]

Więcej

49,90 zł

27,49 zł

I ty możesz być modelką - Dorota Wellman | mała okładka
-45 %

I ty możesz być modelką

Dorota Wellman

Nie trzeba mieć idealnej figury, żeby dobrać strój, w którym wygląda się atrakcyjnie. Dorota Wellman i zaproszone przez nią do jej projektu panie są tego najlepszym przykładem.
O modzie bez uprzedzeń, bez wieku, za to z odwagą, przekonaniem i poczuciem własnej wartości w kontynuacji hitu Doroty Wellman "Ja nie mogę być modelką?".

Więcej

49,90 zł

27,49 zł