Marcin Prokop

Marcin Prokop

Jeśli zapytacie na ulicy o najbardziej rozpoznawalnego, a przy tym lubianego konferansjera i prezentera, najczęściej pada odpowiedź: Marcin Prokop. Ile w tym zasługi jego “wysokości” (206 cm wzrostu), a ile osobowości - nie będziemy bawić się w statystyki. Jedno jest pewne – Marcina Prokopa nie da się nie zauważyć ani z racji pierwszego ani drugiego przymiotu.

Książki Macrcina Prokopa, dzięki którym można go poznać


Nie każdy wie, że ten pan, który nie tak dawno przekroczył magiczną czterdziestkę i aktywnie udziela się w życiu medialnym jest specjalistą od marketingu bankowości elektronicznej i w dodatku pisze książki. Po części sam, po części ze swoim przyjacielem, również znaną osobowością telewizyjną - Szymonem Hołownią. O życiu prywatnym Marcina Prokopa wiemy tyle, ile sam powie, a nie jest w tej kwestii wylewny. Więcej zdradzają książki Marcina Prokopa, przy czym więcej w nich przemyśleń i rozważań dotyczących tematów ogólnoludzkich, niż osobistych. Z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru ten znany prezenter, dziennikarz, pisarz, w książeczkach dla dzieci (dedykowanym córce Zosi) opisuje swoje dzieciństwo w PRL- owskiej rzeczywistości, by w kolejnych publikacjach zdradzić kilka tajemnic z życia prywatnego czy zawodowego, przytoczyć zabawne anegdotki i podzielić się życiowymi mądrościami.

Marcin Prokop książki - co warto przeczytać?


Może zacznijmy od książki „Jego wysokość Longin” i „Longin. Tu byłem”, by poznać „podwórko”, które go ukształtowało... A może od razu przejdźmy do literatury, w której poznajemy Marcina Prokopa jako myśliciela i wspaniałego dyskutanta w starciu ze swoim przyjacielem, któym jest równie utalentowany i elokwentny Szymon Hołownia... Sięgnijmy zatem po „Bóg, kasa i rock’n’roll’”, „Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci”, czy Wszystko w porządku. Układamy sobie życie”. Marcin Prokop w roli “wróżbity”? „Prokop prawdę ci powie” - czy o wróżby tu chodzi? Przekonajcie się sami, a na dokładkę „Chłopaki chojraki” - niesamowite biografie zwykłych - niezwykłych, które przedstawi nikt inny, jak zwykły - niezwykły Marcin Prokop. Zapraszamy do ciekawej lektury.

Lista książek

Tu byłem + Jego wysokość Longin - pakiet

Marcin Prokop

Longin, co z ciebie wyrośnie?! Już wiadomo. Marcin Prokop, czyli jak dorastałem w PRL-u.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Jego Wysokość Longin - audio

Marcin Prokop

Od Longina do Marcina

Longin mieszka w kuchni (bo jego pokój to właściwie kawałek kuchni, w której tata wydzielił dla niego miejsce), uwielbia bawić się resorakami (nawet nie mówcie, że nie wiecie, co to jest!), a jego marzeniem jest nowiutkie atari (no dobra, tu podpowiedź: to ma joystick i można na tym grać w gry). Nie lubi zabawy w chowanego, bo zawsze jakoś wystaje – a to głowa, a to ręce, a to nogi.

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Audiobook. Bóg, kasa i rock'n'roll

Sz. Hołownia, M. Prokop

Audiobook w wykonaniu autorów
Uwaga: zawiera treści, których nie znajdziesz w wersji papierowej!

Hołownia i Prokop w elektryzującej, spontanicznej rozmowie.
Zderzenie dwóch odmiennych spojrzeń na religię, kulturę i świat mediów.
Jezus jako marketingowiec, pożytki płynące z noszenia habitu, różnica między Bogiem a idolem, urok pieniędzy i problemy z wolną wolą – to tylko niektóre wątki tej konfrontacji.

Więcej

29,90 zł

13,46 zł

Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci - Szymon Hołownia, Marcin Prokop  | mała okładka
-32 %

Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci

Szymon Hołownia, Marcin Prokop

Hołownia i Prokop – zgrany duet przeciwieństw, ogień i woda, przyjaciele na scenie i poza nią – po raz pierwszy tak szeroko opowiadają o tym, kim są z dala od kamer. Zabawnie, elektryzująco, chwilami zaskakująco serio.

Więcej

44,99 zł

30,59 zł

Chłopaki chojraki - Marcin Prokop  | mała okładka
-32 %

Chłopaki chojraki

Marcin Prokop

Wiecie, kto to chojrak? To ktoś, kto ma odwagę być pierwszym, wyjątkowym i kpi sobie z tych, którzy mówią, że się nie da. Poznajcie historie śmiałków, którzy zmienili świat: Zbigniewa Religi, Jurka Owsiaka, braci Warner i wielu innych.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Longin. Tu byłem

Marcin Prokop

Longin podbija świat! Najpierw z babcią i wujkiem wyrusza na Mazury, później jedzie do Paryża, a na koniec ląduje na kolonii. No to co? Komu w drogę, temu… Longin!

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Jego Wysokość Longin

Marcin Prokop

Longin mieszka w kuchni (bo jego pokój to właściwie kawałek kuchni, w której tata wydzielił dla niego miejsce), uwielbia bawić się resorakami (nawet nie mówcie, że nie wiecie, co to jest!), a jego marzeniem jest nowiutkie atari (no dobra, tu podpowiedź: to ma joystick i można na tym grać w gry). Nie lubi zabawy w chowanego, bo zawsze jakoś wystaje – a to głowa, a to ręce, a to nogi. A poza tym zawsze wpakuje się w jakieś tarapaty (ale słowo, wcale nie specjalnie!). Na pewno byście się dogadali!

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Wszystko w porządku

Szymon Hołownia, Marcin Prokop

Hołownia i Prokop są przyjaciółmi, ale żyją na dwóch różnych planetach. Tym razem postanowili nieco na nich posprzątać, posegregować odkurzone graty i podzielić się ze światem tym, co odkryli.

W 76 pudełkach zamykają więc wszystko, co ich bawi, przeraża, zachwyca i wkurza. Kilogramy anegdot, tony bardzo osobistych wspomnień, dziesiątki ciekawostek.

Więcej

19,90 zł

13,53 zł

Bóg, kasa i rock'n'roll

Szymon Hołownia, Marcin Prokop

Hołownia i Prokop w elektryzującej rozmowie.
Zderzenie dwóch odmiennych spojrzeń na religię, kulturę i świat mediów.
Jezus jako marketingowiec, pożytki płynące z noszenia habitu, różnica między Bogiem a idolem, urok pieniędzy i problemy z wolną wolą.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Prokop prawdę ci powie 69 odpowiedzi na trudne pytania

Marcin Prokop

Im jestem starszy, tym mniej mam wspólnego z tak zwanym typowym facetem. Coraz mniej go rozumiem. – Marcin Prokop
Zastanawiasz się czasem, jak też ci faceci działają? Albo kim jest ich znawca, cierpliwie tłumaczący nam zawiłości – a raczej prostotę – męskiej psyche? A może zwyczajnie lubisz poczytać o problemach nie tylko codziennych, ale i większego kalibru?
Skorzystaj z refleksji Marcina Prokopa, który ce[...]

Więcej

39,90 zł

23,74 zł