Elżbieta Adamiak

Elżbieta Adamiak – doktor teologii, adiunkt na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, tłumaczka. Uczestniczka Konferencji Europejskiego Towarzystwa Teologicznego Kobiet. Zajmuje się m.in. dorobkiem teologicznym chrześcijańskiego feminizmu. Autorka i współautorka kilku książek, np. „Dzieci Soboru zadają pytania”’ „Milcząca obecność. O roli kobiety w Kościele”, oraz podręcznika „Mariologia”. Publikowała m.in. w „Etosie”, „Więzi”, „Znaku”, „W drodze”, „Przeglądzie Powszechnym”, jest stałą felietonistką „Tygodnika Powszechnego”.

Lista książek

Kobiety w Biblii. Stary Testament

Elżbieta Adamiak

Kobiety w Biblii. Stary Testament to zbiór krótkich tekstów publikowanych przez Elżbietę Adamiak w rubryce pod tym samym tytułem w „Tygodniku Powszechnym”. Autorka, znana teolożka feministyczna, tropi w Starym Testamencie ślady kobiet, zarówno tych znanyc

Więcej

34,00 zł

22,99 zł

Kobiety w Biblii Nowy Testament

Elżbieta Adamiak

Matka Jezusa, Maria Magdalena, Herodiada i jej córka… Na kartach Nowego Testamentu nie brak kobiet, które w historii biblijnej odegrały istotną rolę. Elżbieta Adamiak wydobywa je z cienia, a analizując ich czyny i postawę Jezusa wobec nich, inspiruje do refleksji nad wyzwaniami, jakie stoją przed kobietami we współczesnym społeczeństwie.

Rola Marty, Samarytanki, Marii Magdaleny – to karty zdawałoby się now[...]

Więcej

32,00 zł

20,80 zł