Emma Popik

Emma Popik urodziła się 9 marca 1949 roku w miejscowości Skępe. Jest polską autorką fantastyki naukowej i baśni dla dzieci.

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim, pracowała jako nauczycielka, redaktorka w Wydawnictwie Instytutu Morskiego i asystentką w Wyższej Szkole Nauczycielskiej w Bydgoszczy.

Jest również autorką i tłumaczką wielu publikacji o UFO. Jej prace ukazują się w prasie amerykańskiej, fińskiej, brytyjskiej i chińskiej.

Napisała takie książki jak "Złota Ćma", "Trzeci cycek", "Tylko Ziemia".

Lista książek

Zbrodnia w wyższych sferach - Emma Popik | mała okładka
-37 %

Zbrodnia w wyższych sferach

Emma Popik

Piękna żona Karola, blogerka tuli w sercu wspomnienie wielkiej namiętności, czy on tu jest, czy się spotkają w lesie, by skończyć to, co zaczęli jako nastolatki? Słodką randkę przerywa zakrwawiona kobieta, uciekająca przed napastnikiem… W kasie cały czas trwają zakłady i wielka forsa przechodzi z rąk do rąk. Kto wygra, kto będzie musiał wyjechać jako bankrut? Czy firma upadnie z powodu…[...]

Więcej

27,30 zł

17,18 zł

Trzeci cycek - Emma Popik | mała okładka
-41 %

Trzeci cycek

Emma Popik

A gdybyś pewnego dnia się obudził i wymacał z przodu piersi, które wyrosły nocą – to co byś zrobił? Skutki tego niesamowitego odkrycia zawiodły bohatera (bohaterkę?) opowiadania Trzeci cycek w głębię podziemi i nieznanej dotąd seksualności, oraz doprowadziły do zrozumienia własnych odczuć i pojęcia rozmiarów zbrodni, której stał się ofiarą.
Tytułowy Trzeci cycek rozpoczyna tom, na który składa się siedem i[...]

Więcej

29,90 zł

17,66 zł

Tajemnice Emilki

Emma Popik

Opowieść o wrażliwej, ciekawej świata dziewczynce, która nawet nie podejrzewa, jak wiele zmieni w jej życiu jedno wydarzenie, jeden sekret. Emilka zaczyna inaczej postrzegać świat wokół siebie. Próbując rozwikłać zagadkę kociąt, poznaje tajemnice innych. Zaczyna zadawać pytania, których wcześniej nie zadawała. I widzi rzeczy, na które przedtem nie zwracała uwagi.
Kto porzucił kotki pod płotem? Kim są siero[...]

Więcej

29,90 zł

Plan i inne opowiadania

Emma Popik

Emma Popik towarzyszyła „Fantastyce” i „Nowej Fantastyce” od szóstego numeru. W marcu 1983 roku ukazało się jej opowiadanie „Mistrz”, które wyznaczało nowe kierunki polskiej SF. Chodziło o prozę z ambicjami przede wszystkim artystycznymi, a nie prognostycznymi, pełną psychologicznych niuansów, pokazującą egzotyczne światy poddane dziwnym przemianom i rytuałom, a opisane z pozycji feministycznych i ekologicz[...]

Więcej

24,50 zł

Królowa Salwatora - Emma Popik | mała okładka
-37 %

Królowa Salwatora

Emma Popik

Przejmująca opowieść o ludziach walczących o uratowanie przepięknej, zabytkowej dzielnicy Gdańska – Biskupiej Górki – przed rozbiórką i zagładą. Skłóceni ze sobą nawzajem muszą przejść wewnętrzną przemianę, by stać się społecznością zorganizowaną wokół wspólnych celów. Symbolem tego zjednoczenia staje się cenny zabytek – zegar na wieży; mieszkańcy Biskupiej Górki muszą znaleźć sposób, żeby go wyremontować i[...]

Więcej

41,00 zł

25,82 zł

Tysiąc dni

Emma Popik

Ucieka przez całą Europę, aby ratować swoje życie. Nie wie, kto na nią czyha, w czym zawiniła i dlaczego chcą ją dopaść. Wpada w ramiona mężczyzny, który był jej wielką miłością. Czy ją ocali? A może oskarży? Zamach w samolocie, morderstwo w jej mieszkaniu... Kim jest? Czy czegoś o sobie nie wie? A może o czymś wie zbyt wiele?

Więcej

27,30 zł