Ewa Jarocka

Urodzona w 1980 roku we Wrocławiu, autorka tomu „Nie ma dobrych ludzi”, który był wielokrotnie nominowany i nagradzany. Pisarka z wykształcenia jest magistrem sztuki. Ukończyła Absolwentka Studium Literacko-Artystycznego w Krakowie.

Lista książek

Nie zostawia się dziecka w niebie - Ewa Jarocka | mała okładka
-35 %

Nie zostawia się dziecka w niebie

Ewa Jarocka

Czy w taką noc opłaca się spać? Mama Angeliki jest uzależniona od alkoholu. Dziesięcioletnia dziewczynka próbuje zrozumieć, co się dzieje w jej otoczeniu. Azyl znajduje w szafie, w której tworzy swój idealny dom. Jednak traumatyczna rzeczywistość wciąż przenika do jej schronienia. Przed nocą, która ogarnia cały jej świat, nie ma ucieczki. Nie zostawia się dziecka w niebie to poetycka opowieść o wrażliwości [...]

Więcej

30,00 zł

19,63 zł

Dziennik przyjaciółek 2. Twórz, niszcz, działaj!

Jarocka Ewa, Kuffel Sebastian

Wpisuję się w tym dzienniku, ale wyznam szczerze,
że przyjaźń jest w sercu, a nie na papierze!
Oto kolejna część dziennika dla prawdziwych przyjaciółek. Jeśli masz przyjaciółkę, z którą:
uwielbiasz bawić się i wygłupiać,
czujesz się świetnie pod stołem w kuchni i na czerwonym dywanie,
godzinami gadasz o dziwacznych snach,
rozwiązujesz rebusy i skaczesz po kałużach,

koniecznie musicie go mie[...]

Więcej

30,00 zł

20,70 zł

Finanse przedsiębiorstw systemu bankowego budżetowego ubezpieczeń Podręcznik

Ewa Jarocka

Wydanie II podręcznika Finanse jest pozycją rozszerzoną i zaktualizowaną, zawierającą wiele ćwiczeń i zadań. Podręcznik ten adresowany jest do nauczycieli, uczniów, słuchaczy Policealnych Studiów Zawodowych, studentów studiów licencjackich oraz szerokiego grona odbiorców zainteresowanych tematyką szeroko pojętych finansów.

45/03

Więcej

30,00 zł

Nie ma dobrych ludzi

Ewa Jarocka

Ten debiutancki tom to zapis wściekłości doznanej od tego, co blisko. Historia jest rodzinna, miłość konkretna, brak ucieleśniony. A jednak wyraźnie rysuje się tu współczesność nasza, nie tylko współczesność autorki. Na przykład aborcja przestaje być narzędziem gier politycznych, staje się tym, czym rzeczywiście jest, w dodatku w wymiarze transcendentnym i praktycznym.

Więcej

15,00 zł

Dno cekina

Ewa Jarocka

Na książkę składa się czterdzieści dziewięć wierszy, w nowej u autorki poetyce, bliższej klasycznemu zapisowi. Znacznie bardziej aktywna jest też w niej rola czytelnika, stawianego w różnych sytuacjach i nakłanianego do reakcji, przede wszystkim etycznych. Wiersze w większości bazują na trudnościach i dylematach, z jakimi styka się ich autorka, prowadzą jednak do próby obiektywnego opisania współczesności.
[...]

Więcej

15,00 zł