Florence Given

Florence Given urodziła się w 19 listopada 1998 roku w Wielkiej Brytanii. To absolwentka London College of Fashion in Plymouth College of Art. Given od dziecka interesowała się sztuką ilustratorską. To wybitnie uzdolniona plastycznie osoba, która swoje pierwsze prace przedstawiała już na konkursach, organizowanych w szkole podstawowej. Given po ukończeniu studiów, zaczęła współpracować z brytyjskimi wydawnictwami, jako ilustratorka książek i wydawanych magazynów.

Florence Given – autorka biografii, pamiętników i autobiografii


W dorobku artystycznym Florence Given znajdują się książki autobiograficzne, biograficzne i pamiętniki. Given jest także aktywistką społeczną i feministką, która działa na rzecz kobiet. Jej charakterystycznymi działami są grafiki ze sloganami społecznymi, które dotyczą seksualności kobiet i mężczyzn. Debiutem literackim Florence Given jest książka pt. „Women Don’t Owe You Pretty”. Przez krytyków literackich powieść ta została nazwana wstępnym wprowadzeniem do feminizmu. Given jest także autorką książki „Moje piękno, moja sprawa”.

Aktywistka i feministka


Given pozostaje bardzo aktywna w mediach społecznościowych, szczególnie na Instagramie i Twitterze. W miejscach tych publikuje różnego typu treści grafiki, a także tworzy przekazy medialne, dotyczące podziału rasowego, seksualności i tożsamości płciowej. Florence Given uznawana jest za jedną z najmłodszych, a zarazem najwybitniejszych ilustratorek brytyjskich, które wniosły ogromny wkład w rozwój tej dziedziny sztuki. Jako aktywistka społeczna Given angażuje się w wiele projektów, mających na celu propagowanie feminizmu i wolności seksualnej.

Lista książek: Florence Given

Moje piękno, moja sprawa
 - Given Florence | mała okładka
-55 %

Moje piękno, moja sprawa

Florence Given

6.9 / 10 (43 ocen)

23,85 zł 23,85 zł - najniższa cena 52,99 zł - cena detaliczna