Frances Cha

Frances Cha to pochodząca z Korei Południowej pisarka, specjalizująca się w thrillerach, romansach i powieściach sensacyjnych. Już w wieku 8 lat zaczęła swoją przygodę z pisaniem. Dorastała na prowincji, poza Seulem. W dzieciństwie często spotykała się z dyskryminacją rasową oraz konfrontacją z zachodnim kanonem piękna.

Frances Cha i jej głośny debiut


Debiutancka powieść Frances Cha „Gdybym miała twoją twarz” opowiada o losach powiązanych ze sobą, ale bardzo odmiennych bohaterów. Kobiety dzielą pewne podobieństwa – wszystkie pochodzą z Korei i są w podobnym wieku – i na tym kończą się zbieżności. Powieść odbiła się głośnym echem wśród czytelników. Prezentuje mroczny obraz, bezwzględnych kobiet, które nie cofną się przed niczym, aby otrzymać to, co chcą mieć.

Pozytywne opinie krytyków


Powieść Frances Cha została okrzyknięta przez Vogue najgłośniejszym debiutem roku. Krytycy chwalą konfrontację norm społecznych Korei Południowej z kanonami piękna, kulturą staruszków, sztywnymi hierarchiami społecznymi. Mocnym przesłaniem dzieła koreańskiej pisarki jest opis bezlitosnej rzeczywistości życia bohaterek – samoakceptacja często wiąże się z dużym kosztem, a piękno jest towarem ostatecznym.

Lista książek: Frances Cha

Gdybym miała twoją twarz - Frances Cha | mała okładka
-41 %

Gdybym miała twoją twarz

Frances Cha

6.9 / 10 (410 ocen)

25,36 zł 25,36 zł - najniższa cena 42,90 zł - cena detaliczna