Grzegorz Dobiecki

Grzegorz Dobiecki urodził się w 1955 roku w Warszawie. Polski dziennikarz, korespondent, publicysta i komentator, zajmujący się tematyką międzynarodową. Studiował podyplomowo prawo i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę dziennikarską rozpoczął w Polskim Radiu. W trakcie stanu wojennego przebywał we Francji i pozostał tam przez kolejne 26 lat, gdzie pracował w Radio France Internationale i emigracyjnym „Kontakcie”. Od 1991 roku był korespondentem TVP, „Rzeczypospolitej” w Paryżu i współpracował z RMF FM. Grzegorz Dobiecki publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Polityce” i „Wprost”. Od 2008 roku związany jest z Polsat News, w którym jest komentatorem wydarzeń międzynarodowych. Prowadził magazyny: „To był dzień na świecie”, „Tydzień na świecie”, a obecnie „Dzień na świecie”. Współpracownik podcastu Dariusza Rosiaka: „Raport o stanie świata”, w którym przygotowuje rubrykę: „Świat z boku”.

Grzegorz Dobiecki – wnikliwy obserwator i komentator


Grzegorz Dobiecki znany jest głównie jako autor ciekawych felietonów, które w 2022 roku zebrał i wydał jako odrębną pozycję książkową, pod tytułem: „Świat z boku”, z pomocą wydawnictwa Mando. W 2024 roku ukazała się jego druga książka, nosząca tytuł: „Międzynarodowiec, czyli paradoksy globalnego zaścianka”, również wydana przez Mando. To kolejny doskonały zestaw opowiadań, w których Grzegorz Dobiecki, w błyskotliwy i elegancki sposób opisuje sprawy dziejące się na arenie międzynarodowej, zgrabnie wplatając elementy filozoficzne oraz oryginalne aforyzmy.

Grzegorz Dobiecki – laureat nagród


Grzegorz Dobiecki był w 2012 roku nominowany do nagrody Wiktora w kategorii: Komentator lub publicysta, a w 2021 roku otrzymał nominację do Telekamery w kategorii: Prezenter informacji.

Lista książek: Grzegorz Dobiecki

Nowość

26,16 zł 25,65 zł - najniższa cena 43,90 zł - cena detaliczna

26,77 zł 26,17 zł - najniższa cena 44,90 zł - cena detaliczna