Harry Crews

Harry Crews znany też jako Harry Eugene Crews. Urodził się 7 czerwca 1935 roku, zmarł 28 marca 2012 roku. Jest to amerykański pisarz i eseista. Uważany jest za pioniera grit lit, literatury, której akcja rozgrywa się na prowincji, na południu Stanów Zjednoczonych. Urodził się w rodzinie rolników w stanie Georgia. Po trudnych doświadczeniach życiowych zamieszkał z matką w Jacksonville na Florydzie. Po ukończeniu szkoły średniej autor wstąpił do Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. W ramach stypendium dla weteranów rozpoczął studia na Uniwersytecie Florydy. Uzyskał tytuł licencjata z literatury i tytuł magistra edukacji.

Harry Crews - znany autor na całym świecie


Harry Crews jako pisarz zadebiutował w 1963 roku. W tym czasie zostało opublikowane jego pierwsze opowiadanie „The Unattached Smile”. W 1964 roku zmarł syn pisarza. W wyniku powyższych wydarzeń Crews rozpoczął pracę nad pierwszą powieścią „The Gospel Singer”. Została ona wydana w 1968 roku. W ciągu następnych siedmiu lat stworzył osiem powieści między innymi w 1969 roku „Naked in garden hills” czy też w 1975 roku „A Feast of Snakes”. Publikował również w różnych magazynach, takich jak „Playboy” czy „Esquire”.

Harry Crews - pierwsza książka w języku polskim


W Polsce w 2023 roku ukazała się pierwsza książka Crews’a, przetłumaczona na język polski, pod tytułem „O mułach i ludziach Dzieciństwo w Georgii”. Tytuł oryginału to „A Childhood: The biography of a place”. Są to wspomnienia Crews’a z jego dzieciństwa.

Lista książek: Harry Crews

27,30 zł 27,49 zł - najniższa cena 47,90 zł - cena detaliczna