Helena Dahlgren

Helena Dahlgren urodziła się w 1980 roku w Szwecji. Jest pisarką i tłumaczką. Dahlgren kończyła studia na kierunku Literaturoznawstwo i Język angielski na Uniwersytecie Sztokholmskim. Pracowała między innymi jako rejestratorka, nauczyciel zastępczy oraz administrator w policji. Pisała również bloga o książkach na stronach Bokhora i Dark Places. To wielbicielka dobrej kawy, koni i kotów, a także serialu Twin Peaks.

Helena Dahlgren i jej bogata twórczość w kategorii fantasy


Helena Dahlgren jest autorką książek o Jeźdźcach przeznaczenia, opartych na popularnej na całym świecie grze Star Stable, mającej ponad 13 milionów użytkowników. Pisze powieści i opowiadania głównie z gatunku fantasy, zarówno dla młodszych, jak i dorosłych czytelników. Jej debiutancka książka 100 Horrible została opublikowana w 2016 roku. Od tego czasu napisała kilka horrorów oraz innych książek o tematyce fantastycznej. Prawdziwą popularność przyniosła jej jednak właśnie seria Star Stable.

Helena Dahlgren i Jeźdźcy przeznaczenia


Książki Heleny Dahlgren o Jeźdźcach Przeznaczenia sprzedały się w Szwecji ponad 60 tysiącach egzemplarzy. Były nominowane do Storytel Awards oraz Crime Award. Opublikowane zostały w pięciu językach: angielskim, holenderskim, polskim, duńskim oraz fińskim. Dahlgren oprócz pisania zajmuje się również tłumaczeniem. Autorka lubi pisać o rzeczach i sprawach, które mają dla niej znaczenie emocjonalne.


Lista książek

Nowość
Star Stable. Nadchodzi mrok - Dahlgren Helena | mała okładka
-32 %

Star Stable. Nadchodzi mrok

Dahlgren Helena

Jedna kłótnia między przyjaciółkami może sprawić, że wyspa Jorvik już nigdy nie będzie taka sama. Czy potwór Garnok wykorzysta moment słabości Jeźdźców Duszy, by przejąć panowanie nad światem?

Więcej

36,99 zł

24,99 zł

Star Stable. Opowieści z Jorvik - Dahlgren Helena | mała okładka
-33 %

Star Stable. Opowieści z Jorvik

Dahlgren Helena

Opowieści z Jorvik to pięknie ilustrowane wydanie, które przeniesie cię prosto do świata Star Stable i odkryje jego najskrytsze tajemnice!

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Star Stable. Przebudzenie legendy - Helena Dahlgren | mała okładka
-32 %

Star Stable. Przebudzenie legendy

Helena Dahlgren

Drugi tom bestsellerowej powieści osadzonej w magicznym uniwersum Star Stable, spektakularnej międzynarodowej gry online. Cztery przyjaciółki i ich magiczne konie stają do walki z budzącym się złem.

Więcej

36,99 zł

24,99 zł

Star Stable. Tajemnica Złotych Wzgórz - Helena Dahlgren | mała okładka
-32 %

Star Stable. Tajemnica Złotych Wzgórz

Helena Dahlgren

Oto pierwsza powieść osadzona w tym magicznym uniwersum Star Stable. Lisa czuje, że czeka ją coś niezwykłego: musi zapanować nad swoją magiczną mocą, by ochronić ukochanego konia i ocalić całą krainę.

Więcej

36,99 zł

24,99 zł