Henryk Sawka

Henryk Sawka urodził się w 1958 roku, wychowywał w Polesinach jest rysownikiem, satyrykiem i ilustratorem. Jest po studiach polonistycznych, jego debiut miał miejsce w czasopiśmie „itd.” (1985r.) Jego rysunki były publikowane m.in.: w „Tygodniku Gdańskim”, „Kurierze Szczecińskim”, „Studencie”, „Gazecie Krakowskiej”, „Dzienniku Polskim”, „Playboyu”, „Gazecie Wyborczej”, „Wprost”, czy w „Newsweeku Polska” oraz „Rzeczpospolitej”.

Rysownik został uhonorowany tytułem Ambasadora Szczecina, jest również laureatem Nagrody Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego oraz Złotej Szpilki i Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Szczecina.

Wydał kilka książek ze swoimi rysunkami „Boże, toś Polskę…!”, „Sawka większy niż życie”, „The Best of Sawka” czy „Sceny z życia małżeńskiego”
W dniu 13 lipca 2012, o godzinie 13:13 otworzono Galerię Henryka Sawki w Szczecinie.

Lista książek

Żółte papiery Rysunki z domu wariatów - Henryk Sawka | mała okładka
-39 %

Żółte papiery Rysunki z domu wariatów

Henryk Sawka

Żółte papiery to komentarz do ostatnich wydarzeń, jakie miały miejsce na krajowej scenie rozrywki. Autor powinien ukończyć w tym roku 60 lat, ale ponieważ 31 lat spędził w kraju, którego nie było – świętuje w tym roku dopiero 29 urodziny. Przyznacie, że od tego wszystkiego może zakręcić się w głowie…

Więcej

34,90 zł

21,17 zł

Dobra zmiana grubą kreską

Henryk Sawka

Wnikliwy obserwator sceny politycznej i obyczajów Polaków. Przywiązuje dużą wagę do tekstu twierdząc, że rysunek bywa niekiedy pre-tekstem do dymka. Rysując korzysta z technik tradycyjnych oraz nowoczesnych narzędzi multimedialnych.

Więcej

39,90 zł

24,78 zł