Horst Jorn Lier

Lista książek

Clue. Tom 2. Zagadka zegara maltańskiego - Horst Jorn Lier | mała okładka
-37 %

Clue. Zagadka zegara maltańskiego

Horst Jorn Lier

CLUE to seria minipowieści kryminalnych dla młodych czytelników. CLUE to angielskie słowo oznaczające wskazówkę lub trop prowadzący do rozwiązania zagadki. CLUE to również pierwsze litery imion czworga bohaterów serii: Cecilii, Leo, Une i psa Egona.

Więcej

29,90 zł

18,83 zł

Clue. Zagadka salamandry

Horst Jorn Lier

CLUE to seria minipowieści kryminalnych dla młodych czytelników. CLUE to angielskie słowo oznaczające wskazówkę lub trop prowadzący do rozwiązania zagadki. CLUE to również pierwsze litery imion czworga bohaterów serii: Cecilii, Leo, Une i psa Egona.

Więcej

29,90 zł

18,83 zł

Operacja posąg - Horst Jorn Lier | mała okładka
-34 %

Operacja posąg

Horst Jorn Lier

Siódmy już tom z bardzo lubianej przez młodych czytelników serii o Tiril i Oliverze, czyli Biuro Detektywistyczne nr 2 znowu w akcji. Tym razem w miasteczku Elvestad znika nagle z parku… posąg. I to nie byle jaki, bo ponadstuletni posąg chłopca, wykonany przez jego ojca, znanego rzeźbiarza Alberta Rodina. Kto zdołał ukraść ważący prawie pięćdziesiąt kilogramów posąg? I po co? Tiril i Oliver wraz z wiernym p[...]

Więcej

19,90 zł

13,22 zł

Szumowiny Tom 6 O komisarzu Williamie Wistingu - Horst Jorn Lier | mała okładka
-37 %

Szumowiny Tom 6 O komisarzu Williamie Wistingu

Horst Jorn Lier

Stavern w samym środku lata: fale wyrzucają na brzeg odciętą lewą stopę w bucie do biegania. Potem następną. I jeszcze jedną. Łącznie cztery lewe stopy w ciągu jednego letniego tygodnia.
Cztery odrąbane stopy stanowią jądro tej zdumiewającej zagadki, w której ważną rolę odgrywają również skazani mordercy, ludzie ginący bez wieści, tajna organizacja stay-behind oraz ogromne ilości niezarejestrowanej broni.
[...]

Więcej

39,99 zł

25,06 zł

Operacja Wyspa - Horst Jorn Lier | mała okładka
-34 %

Operacja Wyspa

Horst Jorn Lier

Piąty tom z serii Biuro Detektywistyczne nr 2. Jest letni dzień, dawno nie było tak ciepło. Tiril i Oliver siedzą na Starym Pomoście i odkrywają trzy łódki dryfujące w stronę lądu. Na pokładzie nikogo nie ma i nic nie wskazuje na to, kto je zostawił.
Detektywi razem z Ottonem rozpoczynają śledztwo, a trop prowadzi ich na mroczną Wyspę Wakacyjną...

Więcej

19,90 zł

13,22 zł

Operacja Podmuch Wiatru - Horst Jorn Lier | mała okładka
-34 %

Operacja Podmuch Wiatru

Horst Jorn Lier

Szósty tom z serii Biuro Detektywistyczne nr 2. Podmuch wiatru z północy przynosi kartkę z podejrzaną listą. Młodzi detektywi Tiril i Oliver podejrzewają, że ktoś planuje coś nielegalnego, być może włamanie. Kto stworzył listę? Gdzie i kiedy ma nastąpić włamanie? Czy detektywi zdołają je powstrzymać?

Więcej

19,90 zł

13,22 zł

Clue Tom 4 Zagadka hien cmentarnych - Horst Jorn Lier | mała okładka
-37 %

Clue Tom 4 Zagadka hien cmentarnych

Horst Jorn Lier

"Zagadka hien cmentarnych" Tom 4 serii CLUE - Kryminałów dla dzieci autorstwa bestsellerowego autora norweskich kryminałów dla dorosłych
W nocy nad Zatoką Okrętów dzieją się dziwne rzeczy. Cecilia, Leo i Une odkrywają, że ktoś przekopał stare groby na miejscowym cmentarzu. Okazuje się, że kamienny kościół skrywa jeszcze inne tajemnice. Krążą plotki, że nawiedza go zmarły pastor, a ponad 60 lat temu szwedzki[...]

Więcej

29,90 zł

18,75 zł

Clue Tom 3 Zagadka dna morskiego - Horst Jorn Lier | mała okładka
-37 %

Clue Tom 3 Zagadka dna morskiego

Horst Jorn Lier

"Zagadka dna morskiego" Tom 3 serii CLUE - Kryminałów dla dzieci autorstwa bestsellerowego autora norweskich kryminałów dla dorosłych.
Ekipa filmowa przybywa nad Zatokę Okrętów. Wszędzie roi się od aktorów i kamerzystów. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mieszkańcy pensjonatu „Perła” są tymi, za których się podają. I nie wszyscy mają ochotę znaleźć się w obiektywie kamery. Również dno morskie skrywa tajem[...]

Więcej

29,90 zł

18,83 zł

Poza sezonem / Jaskiniowiec / Psy gończe Pakiet

Horst Jorn Lier

Bestsellerowa norweska seria o Williamie Wistingu podbiła już ponad 20 krajów.

Nagroda Martina Becka 2014 (Nagroda Szwedzkiej Akademii Kryminału)
Nagroda Szklanego Klucza 2012 (Najlepszy skandynawski kryminał)
Nagroda Rivertona 2012 (Najlepszy norweski kryminał)
"To nowy Nesbo. Jorn Lier Horst udowadnia, że jest jednym z najlepszych norweskich pisarzy powieści kryminalnych."
Dagbladet
„Klasyczny krymi[...]

Więcej

89,90 zł

Gdy mrok zapada Tom 11 O komisarzu Williamie Wistingu (prequell) - Horst Jorn Lier | mała okładka
-37 %

Gdy mrok zapada Tom 11 O komisarzu Williamie Wistingu (prequell)

Horst Jorn Lier

Poznajcie Williama Wistinga z czasów jego młodości! Tutaj wszystko się zaczyna!
Stavern 1983: Zbliża się Boże Narodzenie, śnieg sypie obficie. William Wisting jest świeżo upieczonym ojcem bliźniaków, a także młodym i ambitnym konstablem w policji. Podczas brutalnego napadu, niespodziewanie znajduje się w centrum dramatycznych wydarzeń. Jednak dochodzenie w tej sprawie przejmują bardziej doświadczeni policja[...]

Więcej

31,99 zł

20,14 zł

Kluczowy świadek Tom 1 O komisarzu Williamie Wistingu - Horst Jorn Lier | mała okładka
-37 %

Kluczowy świadek Tom 1 O komisarzu Williamie Wistingu

Horst Jorn Lier

Książkowy debiut uznanego pisarza kryminałów Jorna Liera Horsta, Kluczowy świadek jest realistyczną opowieścią zbudowaną na autentycznej historii.
Preben Pramm leży martwy od tygodnia. Jest nagi, związany, a na jego ciele widać ślady wyszukanych tortur. Dom jest wywrócony do góry nogami, ale nie wygląda na to, żeby zabójcy znaleźli to, czego szukali.
Pramm nie miał krewnych, przyjaciół i najwidoczniej żadne[...]

Więcej

39,99 zł

25,17 zł

Operacja reklamówka - Horst Jorn Lier | mała okładka
-34 %

Operacja reklamówka

Horst Jorn Lier

Biuro Detektywistyczne nr 2 ma na swoim koncie rozwikłanie niejednej zagadki. Tiril, Oliver oraz ich pies Otto mają nosa do tajemniczych spraw! Tak jest i tym razem, gdy pewnego dnia, zupełnie przypadkowo, stają się świadkami wymiany reklamówek z podejrzaną zawartością. Detektywi rozpoczynają śledztwo, podczas którego będą musieli wykazać się dużą cierpliwością, a także pokonać własne lęki. Wysiłek się opła[...]

Więcej

19,90 zł

13,22 zł

Felicia zaginęła Tom 2 O komisarzu Williamie Wistingu - Horst Jorn Lier | mała okładka
-37 %

Felicia zaginęła Tom 2 O komisarzu Williamie Wistingu

Horst Jorn Lier

Drugi tom bestsellorwej serii o komisarzu Williamie Wistingu, cyklu kryminałów mistrzowsko przedstawiających śledztwa norweskiego policjanta z Larviku.
Obecnie w Norwegii jest prawie tysiąc zaginionych osób. Za każdym zniknięciem kryje się swoiste misterium, zagadka. Książka Felicia zaginęła opowiada jedną z takich historii.
Gdy komisarz William Wisting otwiera nową sprawę o zaginięcie, w tym samym czasie [...]

Więcej

39,99 zł

25,17 zł

Gdy morze cichnie Tom 3 O komisarzu Williamie Wistingu - Horst Jorn Lier | mała okładka
-37 %

Gdy morze cichnie Tom 3 O komisarzu Williamie Wistingu

Horst Jorn Lier

Mgliste, bezludne Stavern, poza sezonem. Nieprzytomny mężczyzna zostaje odnaleziony na schodach miejskiej apteki. Jest postrzelony w brzuch i najwyraźniej ktoś chciał, aby został zauważony. Wkrótce policja znajduje w pobliżu zwęglone kości na pogorzelisku. Kiedy dodatkowo fale wyrzucają na brzeg zwłoki, William Wisting rozumie, że tym razem będzie miał do czynienia z całkiem odmienną sprawą kryminalną.
W ta[...]

Więcej

39,99 zł

25,17 zł

Jedna jedyna Tom 4  O komisarzu Williamie Wistingu - Jorn Lier Horst | mała okładka
-37 %

Jedna jedyna Tom 4 O komisarzu Williamie Wisting

Jorn Lier Horst

Czwarty kryminał z komisarzem Williamem Wistingiem w roli głównej
Jest ciepły, lipcowy dzień. Znana piłkarka ręczna - Kajsa Berg, w drodze do centrum treningowego, nagle znika bez śladu. Zaraz po tym, wybucha pożar lasu. Podczas prac porządkowych, strażacy znajdują zwęglone ludzkie zwłoki przykute do drzewa. Obok leży martwy kot z odciętymi łapami. Podczas prowadzenia śledztwa, wszystkie osoby zdają się coś[...]

Więcej

39,99 zł

25,17 zł

Operacja Zjawa - Horst Jorn Lier | mała okładka
-34 %

Operacja Zjawa

Horst Jorn Lier

Kolejny tom ekscytujących przygód młodych detektywów Tiril i Olivera. Tajemnicza postać dziewczyny o bladej twarzy i czarnych oczach ukazuje się w oknie starego zamku łowieckiego na Dużej Górze, gdzie – jak głosi wieść – straszy. Czyżby to była „Szara zjawa”, duch służącej, którą dawno temu więziono w zamkowym lochu? To nowa sprawa dla Biura Detektywistycznego nr 2!

Więcej

19,90 zł

13,22 zł

Seria o komisarzu Williamie Wistingu Tom 5 Nocny człowiek - Horst Jorn Lier | mała okładka
-37 %

Seria o komisarzu Williamie Wistingu Tom 5 Nocny człowiek

Horst Jorn Lier

Larvik, Vestfold, mglisty, jesienny poranek. Powoli ustępująca mgła, odsłania głowę kobiety wbitą na pal pośrodku rynku w Larvik.
Jej tożsamość jest nieznana, ale widać, że to młoda osoba. William Wisting stoi przed koniecznością zbadania najbardziej groteskowego morderstwa w swojej policyjnej karierze. Cała Norwegia jest wstrząśnięta, media domagają się szybkiego wyjaśnienia sprawy.
Presja nie maleje, kied[...]

Więcej

39,99 zł

25,17 zł

Operacja Królowa Dżungli - Horst Jorn Lier | mała okładka
-35 %

Operacja Królowa Dżungli

Horst Jorn Lier

Młodzi detektywi Tiril i Oliver dostają zagadkową wiadomość od dziadka Franza – podróżnika i odkrywcy, który pojechał do Afryki na poszukiwanie Królowej Dżungli. Dziadek prosi o pomoc! Bohaterowie nie wahają się ani przez chwilę – wyruszają na gorączkową wyprawę przez dżunglę, tym bardziej niebezpieczną, że po piętach depcze im tajemnicza banda Toffena. Czytelnicy mogą towarzyszyć parze detektywów w tej prz[...]

Więcej

22,90 zł

14,92 zł

Kod Kathariny Seria o komisarzu Williamie Wistingu. Tom 11 - Horst Jorn Lier | mała okładka
-37 %

Kod Kathariny Seria o komisarzu Williamie Wistingu. Tom 11

Horst Jorn Lier

„Jorn Lier Horst jest coraz lepszy. A już wcześniej był cholernie dobry.” Tarald Aano, Stavanger Aftenblad
Zaginięcie osoby, po której nie został żaden ślad, samo w sobie jest zagadką. A co, jeśli osoba zaginiona pozostawia po sobie ślad, który czyni tę zagadkę jeszcze większą?
To ta pora roku. Po raz dwudziesty czwarty z rzędu William Wisting sięga po akta sprawy zaginięcia Kathariny Haugen. Sprawy, której[...]

Więcej

39,99 zł

25,17 zł

Operacja Mumia - Horst Jorn Lier | mała okładka
-35 %

Operacja Mumia

Horst Jorn Lier

Muzeum w Elvestad planuje wystawę o starożytnym Egipcie, której główną atrakcją ma być prastara mumia. Jednak podczas przygotowań dochodzi do kilku wypadków. Czy rzeczywiście - jak niesie wieść - na liczącej kilka tysięcy lat mumii spoczywa klątwa? A może ktoś próbuje przeszkodzić w organizacji wystawy? To nowa sprawa dla Biura Detektywistycznego nr 2!

Więcej

22,90 zł

14,92 zł

Operacja Wrak - Horst Jorn Lier | mała okładka
-35 %

Operacja Wrak

Horst Jorn Lier

Silny sztorm wyrzucił na plażę w Elvestad mnóstwo śmieci i innych przedmiotów. Mali detektywi, Tiril i Oliver, znajdują wśród nich coś, co naprowadza ich na trop ekologicznego skandalu. Okazuje się także, że na dnie morza prawdopodobnie leży wrak statku pełen złotych monet... To nowa sprawa dla Biura Detektywistycznego nr 2 – tym razem tajemnica kryje się pod wodą!

Więcej

22,90 zł

14,92 zł

Operacja Czarny Las - Horst Jorn Lier | mała okładka
-35 %

Operacja Czarny Las

Horst Jorn Lier

Czternasty tom o przygodach młodych detektywów z Biura Detektywistycznego nr 2. Tirill i Olivier rozwiązują zagadki, z którymi nie radzą sobie dorośli! Dlaczego drzewa w Czarnym Lesie nagle w środku lata zaczynają gubić liście? Umierają i zdobią je tylko nagie, rozczapierzone gałęzie. Dlaczego nie śpiewają tam ptaki, tak jak w innych lasach? No i gdzie podziały się wszystkie ciasteczka? Tym razem Biuro Det[...]

Więcej

22,90 zł

14,92 zł

Punkt zero - Horst Jorn Lier, Enger Thomas | mała okładka
-37 %

Punkt zero

Horst Jorn Lier, Enger Thomas

Oslo 2018. Była królowa biegów długodystansowych Sonja Nordstrom nie pojawia się na promocji swojej kontrowersyjnej autobiografii Wieczna jedynka. Jeszcze tego samego dnia dom Nordstrom odwiedza znana dwudziestoczteroletnia blogerka Emma Ramm. Zastaje otwarte drzwi, a w środku ślady walki. Do telewizora sportsmenki ktoś przyczepił numer startowy z liczbą 1. Inspektora Alexandra Blixa wciąż dręczą wspomnien[...]

Więcej

44,99 zł

28,32 zł

Zła wola - Horst Jorn Lier | mała okładka
-37 %

Zła wola

Horst Jorn Lier

Podwójny zabójca Tom Kerr zgadza się wskazać miejsce ukrycia zwłok swojej trzeciej ofiary. Chociaż służby zachowują wszelkie środki ostrożności, zdarza się coś, co wydawałoby się niemożliwe. Pięć lat wcześniej nad jeziorem Noklevann w Oslo zostają odnalezione ciała dwóch nastolatek. Sprawca zgwałcił je, a po dokonaniu zabójstwa rozkawałkował ich zwłoki. Mordercę ujęto i skazano na karę dwudziestu jeden lat[...]

Więcej

39,99 zł

25,17 zł

Operacja Rupieciarz

Horst Jorn Lier

Detektywistyczna seria książek dla dzieci. Operacja, i nowa zagadka dla Tiril i Olivera! Tym razem kilkoro mieszkańców Elvestad stało się ofiarą tajemniczych kradzieży. Co ciekawe, łupem nie padły żadne cenne rzeczy. Zginęły jedynie bezwartościowe rupiecie… To nowe zadanie dla Biura Detektywistycznego nr 2. Tajemnicze sprawy to w końcu ich specjalność!

Więcej

22,90 zł

Operacja Burzowa Chmura

Horst Jorn Lier

Bohaterowie Operacji Burzowa Chmura mają nosa do wyjaśniania zagadek! W małym, miłym miasteczku Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Dwoje młodych detektywów, Tiril i Oliver, zawsze jest na posterunku i razem ze swoim psem rozwiązują zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie dorośli policjanci.

Więcej

22,90 zł

Operacja Królowa Dżungli

Horst Jorn Lier

Młodzi detektywi Tiril i Oliver dostają zagadkową wiadomość od dziadka Franza – podróżnika i odkrywcy, który pojechał do Afryki na poszukiwanie Królowej Dżungli. Dziadek prosi o pomoc! Bohaterowie nie wahają się ani przez chwilę – wyruszają na gorączkową wyprawę przez dżunglę, tym bardziej niebezpieczną, że po piętach depcze im tajemnicza banda Toffena. Czytelnicy mogą towarzyszyć parze detektywów w tej prz[...]

Więcej

24,90 zł

Operacja Posąg

Horst Jorn Lier

Siódmy już tom z bardzo lubianej przez młodych czytelników serii o Tiril i Oliverze, czyli Biuro Detektywistyczne nr 2 znowu w akcji. Tym razem w miasteczku Elvestad znika nagle z parku… posąg. I to nie byle jaki, bo ponadstuletni posąg chłopca, wykonany przez jego ojca, znanego rzeźbiarza Alberta Rodina. Kto zdołał ukraść ważący prawie pięćdziesiąt kilogramów posąg? I po co? Tiril i Oliver wraz z wiernym p[...]

Więcej

22,90 zł