Ida Żmijewska

Ida Żmijewska jest z wykształcenia psychologiem. Zawodowo zajmuje się ona doradztwem zawodowym. Żmijewska jest także specjalistką do spraw kariery i trenerem rozwoju interpersonalnego. Żmijewska od wielu lat prowadzi także zajęcia z osobami pragnącymi przebranżowić się bądź też znaleźć nowe zajęcie. Przez wiele lat Żmijewska tworzyła fanfiki potterowskie.

Ida Żmiejewska– opowiadania powieści fantasy, thrillery i kryminały


Debiutem literackim Idy Żmijewskiej było opowiadanie kryminalno-fantastyczne o Eryku Potockim pod tytułem „Morderstwo w Widmo Expressie”, opublikowane w magazynie kultury popularnej „Esencja”. Kolejnym tekstem jej autorstwa jest ten z serii „Wieczny sen”, który ukazał się w miesięczniku science fiction Fantasy i horror. Rodowita Warszawianka tworzy także książki fantasy, science fiction, kryminalne i zaliczane do sensacji thrillera, literatury obyczajowej oraz romansu. Warto zwrócić uwagę na jej pozycję beletrystyczne pod tytułem „Od zmierzchu do świtu”, „Gdy zgasną światła”, „Warszawianka” czy „Ostatni dzień pary”.

Ida Żmiejewska– nagrody i wyróżnienia


Żmijewska w swojej twórczości wykorzystuje rolę miast, szczególnie Warszawy. To rodzinna metropolia pisarki, w której przyszło jej dorastać i spełniać się zawodowo. Ida Żmijewska została doceniona przez wielu krytyków literackich. To finalistka konkursów Horyzonty Wyobraźni 2012. Za jej książkę „Ostatni dzień pary” otrzymała ona liczne wyróżnienia w wielu przeglądach i konkursach literackich. Uznaje się ją za obiecującą pisarkę, która tworzy powieści z różnych gatunków, szczególnie science fiction, fantasy i thriller.

Lista książek: Ida Żmijewska

39,90 zł 39,90 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna