Kamila Drecka

KAMILA DRECKA – jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1990 roku zaczęła pracę w poznańskim oddziale TVP, gdzie spędziła kolejne trzy lata. Realizowała tam reportaże społeczne, filmy i impresje filmowe o sztuce.

Kamila Drecka – programy w TVP


W późniejszych latach Kamila Drecka pracowała między innymi przy realizacji popularnego programu „Pegaz”, który można było obejrzeć na antenie TVP2. Relacjonowała takie wydarzenia kulturalne, jak choćby Biennale Sztuki czy też Festiwal „Malta”. Na swoim koncie ma także ponad 50-minutowy muzyczny film dokumentalny pt. „Jerzego Satanowskiego Przystanek Życie”, który zrealizowała z Magdaleną Kłaczyńską. Jednak największą popularność przyniosły jej ambitne cykle telewizyjne, takie jak „Ogród Sztuk” czy „Prawdę Mówiąc”. Kamila Drecka rozmawiała w nich z wybitnymi postaciami polskiej kultury. W tym samym czasie dziennikarka zajmowała się także programami społecznymi – „Grzechami Polskimi” i „Grzechami po polsku”. W 2009 roku, we współpracy z Januszem Andermanem, Kamila Drecka zrealizowała film dokumentalny „Co ja tu robię? Tadeusz Konwicki”, który opowiadał o tym wybitnym reżyserze i prozaiku.

Kamila Drecka – książki


Kamila Drecka na swoim koncie ma również kilka głośnych książek biograficznych. W 2015 roku na rynku ukazał się jej wywiad-rzeka z legendą polskiej sceny muzycznej Haliną Kunicką zatytułowany „Świat nie jest taki zły”. Trzy lata później dziennikarka wydała kolejną książkę biograficzną pt. „Pamiętam…”. Jest to zapis jej rozmowy ze znanym izraelskim politologiem i dyplomatą, Szewachem Weissem. Z kolei w 2021 roku ukazały się aż dwie jej książki opowiadające o wybitnych polskich aktorach. „Aktor musi grać, by żyć”, czyli wywiad-rzeka z Arturem Barcisiem oraz „Bez oklasków”. W drugiej z nich dziennikarka porozmawiała z Janem Englertem, który rzadko daje się namówić na zwierzenia.

Lista książek: Kamila Drecka

59,99 zł

40,79 zł

Bez oklasków - Kamila Drecka; Jan Englert | mała okładka
-32 %

Bez oklasków

Kamila Drecka, Jan Englert

7.4 / 10 (103 ocen)

54,99 zł

37,39 zł

49,99 zł

33,99 zł

49,99 zł

33,99 zł

39,90 zł

39,90 zł

26,99 zł