Krystyna Dąbrowska

ur. w 1979 r. Poetka, eseistka, tłumaczka. Z wykształcenia graficzka po warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autorka tomików wierszy „Biuro podróży” (2006) i „Białe krzesła” (2012), za który otrzymała Nagrodę Kościelskich i Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej (2013). Szkice krytyczne publikuje m.in. w „Literaturze na Świecie”, „Kwartalniku Artystycznym”, „Kulturze Liberalnej”. Tłumaczyła m.in. Jonathana Swifta, Thomasa Hardy’ego, W. C. Williamsa, W. B. Yeatsa i Thoma Gunna. Jej wiersze były tłumaczone na angielski, rosyjski, szwedzki i niemiecki. Mieszka w Warszawie.

Lista książek

Czas i przesłona

Krystyna Dąbrowska

Krytycy piszący o nagrodzonym tomiku „Białe krzesła” podkreślali świeżość tych wierszy, które zaskakują humorem i rzutkością. W nowym tomie „Czas i przesłona” jeszcze wyraźniej niż w książkach poprzednich uderza dar obserwacji, uważnego przyglądania się światu:
i temu egzotycznemu (wiersze są zapisami z podróży do Gruzji, Tel Awiwu, Brooklynu, wyprawy na szczyt Etny), i temu położonemu najbliżej nas – gdy poetka obserwuje owdowiałego sąsiada czy przytacza opowieść o wymianie okien u starej kobiety.

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Ścieżki dźwiękowe - Krystyna Dąbrowska | mała okładka
-37 %

Ścieżki dźwiękowe

Krystyna Dąbrowska

"Wiersze w tej książce powstawały długo. Nawet te, które przyszły do mnie nagle, z pozoru od razu gotowe, poprzedziła intensywna praca, trwająca miesiącami a czasem latami. Każdy z nich ma swoją wieloetapową historię: jej początkiem jest często usłyszana od kogoś opowieść, kilka słów, które zagrały mi w uchu i zaczęły żyć własnym życiem w wyobraźni, wspomnienie obudzone bodźcem z teraźniejszości, nowym miej[...]

Więcej

32,00 zł

20,24 zł