Kuba Benedyczak

Kuba Benedyczak jest specjalistą od polityki rosyjskiej i międzynarodowej. To znany wszystkim publicysta oraz dziennikarz radiowy. Uczęszczał do XVII LO we Wrocławiu im. Agnieszki Osieckiej, a następnie studiował na Wydziale Nauk Społecznych w Uniwersytecie Wrocławskim. Jego praca doktorancka dotyczyła ukazania polityki w kinie rosyjskim ery putinowskiej, a w 2012 roku pracował w Rosji w organizacji praw człowieka. W latach 2018 – 2021 był zatrudniony w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych jako analityk ds. Rosji. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Warszawskim.

Kuba Benedyczak – debiut roku 2022


Autor zadebiutował 28 września 2022 roku książką o tematyce historycznej pt. „ Obłęd Europy. Historie alternatywne XX wieku”. Wydana została przez wydawnictwo Znak Literanova. Autor w swojej książce zastanawia się, jak wyglądałby świat, gdyby historia potoczyła się całkiem inaczej.

Dziennikarz, który nie boi się mówić


Kuba Benedyczak od kilku lat współpracuje z licznymi społeczno-politycznymi dziennikami. Wśród nich znajduje się „Polityka”, „Rzeczpospolita”, „Gazeta Wyborcza” czy „Tygodnik Powszechny”. Od 2011 współpracuje z magazynem „Nowa Europa Wschodnia”. Jego teksty ukazują się również w „Magazynie TVN24”. Autor książek historycznych prowadzi w Radiu 357 ciekawą audycję „Agenci ze Wschodu” i „Polikultura”.

Lista książek: Kuba Benedyczak

22,50 zł 12,00 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna