Lenora Bell

Lenora Bell to amerykańska powieściopisarka, która swoją przygodę z literaturą rozpoczęła od studiowania wybitnych romansów, a także dzieł zaliczanych do gatunku opowiadań i powieści historycznych. Po zakończeniu studiów, Lenora Bell zaczęła przygotowywać materiały do swojej pierwszej książki, przedstawiającej losy kobiet przeżywających miłosne perypetie i żyjących w dziewiętnastowiecznej Anglii.

Lenora Bell – utwory romansowe


Twórczość Literacka Lenory Bell obejmuje powieści feministyczne, przedstawiające barwne opisy głównych bohaterek, którym przyszło zmierzyć się z przeciwnościami losu. Bell opisuje motywy postępowania, jak również dokonuje analizy psychologicznej każdej bohaterki swojej książki. Do najpopularniejszych utworów autorki zaliczają się m.in. „One Fine Duke”, „Jak rozkochałam w sobie księcia?”. Powieści Bell traktują o fikcyjnych wydarzeniach, osadzonych w realiach dziewiętnastowiecznej Anglii i początków XX wieku.

Popularne powieści traktujące o losach kobiet


Książki Leonory Bell cieszą się dużym zainteresowaniem wśród miłośników powieści obyczajowych, romansowych i feministycznych. Autorka w swoich książkach posługuje się wieloma metaforami, jak również zabiegami literackimi. Barwne opisy świata przedstawionego w utworach Bell, wprowadzają czytelnika w niezwykły nastrój, a także pozwalają mu zrozumieć wpływ na ludzi światopoglądu lub modelu życia, jaki obowiązywał w określonym okresie historycznym.

Lista książek: Lenora Bell

Wszystkiemu winny książę - Lenora  Bell | mała okładka
-32 %

Wszystkiemu winny książę

Lenora Bell

7.0 / 10 (97 ocen)

30,59 zł 31,49 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

30,59 zł 31,49 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

30,59 zł 31,49 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna