Linda Polman

Linda Polman urodziła się w 1960 roku w Holandii. Po ukończeniu studiów, rozpoczęła pracę dla holenderskiej telewizji. Obecnie współpracuje z wieloma rozgłośniami na terenie Europy, a także wydawnictwami prasowymi w Holandii i Belgii. Polman wykłada także dziennikarstwo na Uniwersytecie w Utrechcie. Przez kilka lat Linda Polman była korespondentką wojenną w Afganistanie, a także śledziła losy konfliktu na Haiti i w zachodniej oraz wschodniej Afryce.

Linda Polman – relacje z konfliktów zbrojnych w Krajach Trzeciego Świata


Debiutem literackim Linda Polman jest książka wydana w 1991 roku „De varende stad”.  To utwór poświęcony w całości sytuacji politycznej, gospodarczej i ekonomicznej, jaka miała miejsce w Kenii, Malawi i Zairze. Kolejną pozycją beletrystyczną w dorobku Polman jest książka traktująca o losach uchodźców z Haiti, zatytułowana ”Bot pippel”. W 1997 roku dziennikarka wydała także książkę opisującą przyczyny i konsekwencje nieudanej misji pokojowej ONZ w Rwandzie, Somalii i na Haiti. Ostatnią pozycją beletrystyczną tej autorki jest
Karawana kryzysu”, wydana w 2008 roku.

Laureatka nagród przyznawanych z ramienia organizacji walczących o wolość słowa i prawa obywatelskie


Linda Polman to dziennikarka, która wielokrotnie była nominowana do nagród publicystycznych, między innymi Leytre Ulysses za jeden z najlepszych reportaży literackich, traktujących o kulisach konfliktów zbrojnych i międzynarodowych na terenach wschodniej oraz Zachodniej Afryki, Afganistanu czy Haiti. Jej dorobek literacki został uhonorowany kolejną nominacją i nagrodą Freedom of expression. To wyróżnienie przyznawane przez brytyjską organizację Index On Censorship. To instytucja non profit, działająca na rzecz wolności wyznania i słowa.

Lista książek: Linda Polman

37,91 zł

21,94 zł

Karawana kryzysu - Linda Polman | mała okładka

Karawana kryzysu

Linda Polman

7.4 / 10 (665 ocen)

39,90 zł

25,91 zł

36,00 zł

22,97 zł