Lisa Genova

Lisa Genova to amerykańska autorka oraz doktor nauk medycznych w dziedzinie neurobiologii. Jest felietonistką stowarzyszenia National Alzheimer's Association. Mieszka z rodziną w Massachusets.
Autorka książek takich jak Motyl, Lewa strona życia, Every Note Played Inside the O’Briens, Love Anthony.
Jej TED Talk, „Co możesz zrobić, aby zapobiec chorobie Alzheimera”, obejrzano ponad trzy miliony razy.
W 2015 r. Genova otrzymała trzecią doroczną nagrodę Pell Center dla Story in the Public Square, nagrodę „uznającą współczesnego narratora, którego praca miała znaczący wpływ na dialog publiczny”.
Genova została także nagrodzona nagrodą Sargent i Eunice Shriver Profiles in Dignity Award, w której wyróżniono osoby, których działania przyczyniły się do lepszego zrozumienia choroby Alzheimera i jej wpływu na zdiagnozowane osoby, rodziny i opiekunów. Otrzymała nagrodę Abe Burrows Entertainment za film Still Alice, Global Genes - czwarta doroczna nagroda RARE Champions of Hope, Bates College Sesquicentennial Award oraz American College of Neuropsychopharmacology Media Award za informowanie społeczeństwa o Leczenie i ciągłe badania w chorobach medycznych

Lista książek

Sekret O’Brienów

Lisa Genova

Joe O’Brien to czterdziestotrzyletni policjant, który mieszka w jednej z irlandzko-katolickich dzielnic Bostonu. Jest oddanym mężem, dumnym ojcem czwórki dwudziestokilkuletnich dzieci i szanowanym funkcjonariuszem.Joe zaczyna doznawać problemów z koncentracją, nietypowych dla niego wybuchów złości i dziwnych drgawek. Diagnoza, którą otrzyma, na zawsze odmieni życie Joe i jego rodziny.

Więcej

39,90 zł

26,15 zł

Motyl - Lisa Genova | mała okładka
-39 %

Motyl

Lisa Genova

Neurony w głowie Alice zaczęły obumierać,lecz cały proces odbywał się zbyt cicho, by mogła go usłyszeć. Jej ciało nie było w stanie jej ostrzec, że umiera.
„Motyl" to powieść o której nie da się zapomnieć. Powieść o sednie człowieczeństwa i o heroicznej walce o zachowanie godności w obliczu nieuleczalnej choroby.

Więcej

39,90 zł

24,41 zł

Kochając syna

Lisa Genova

Jak to jest kiedy synek nigdy nie patrzy Ci w oczy? Jeśli nie przytula się tak jak inne dzieci, i nieprzytomnie krzyczy, kiedy chcesz aby już wracał do domu i zszedł z huśtawki? Jak to jest kiedy tracisz dziecko?
Niesamowita, wzruszająca i mądra powieść. O tym, czym jest autyzm, o samotności i odnajdywaniu sensu w życiu.

Więcej

39,90 zł

25,54 zł

Życie za wszelką cenę - Lisa Genova | mała okładka
-39 %

Życie za wszelką cenę

Lisa Genova

Życie za wszelką cenę to przejmująca historia Richarda wybitnego pianisty, który zmaga się z ALS (stwardnieniem zanikowym bocznym). To opowieść o żalu, przebaczeniu, wolności i wartości zdrowia.

Więcej

39,90 zł

24,41 zł

Lewa strona życia

Lisa Genova

„Lewa strona życia” to druga w dorobku powieść Lisy Genovy, autorki bestsellera „Motyl”.

„Lewa strona życia” również zagościła na listach bestsellerów w wielu krajach, powierdzając, że Lisa Genova jest wyjątkową autorką, której każda książka opowiada historię nie tylko ciekawą, ale również taką, która może zmienić nasze życie.

Po raz kolejny Lisa Genova łączy niezwykły przypadek medyczny z powieścią obycz[...]

Więcej

38,90 zł

24,61 zł

Lewa strona życia - Lisa Genova | mała okładka
-39 %

Lewa strona życia

Lisa Genova

Sarah Nickerson jest kobietą sukcesu, ucieleśnieniem marzeń o spełnieniu – świetna praca, szczęśliwa rodzina, piękny dom na przedmieściach Bostonu.
Bez przerwy w biegu, perfekcyjnie łączy obowiązki rekruterki w dużej korporacji z odwożeniem dzieci do żłobka i na zajęcia pozalekcyjne, będąc jednocześnie boginią domowego ogniska.
Jakimś cudem Sarah panuje perfekcyjnie nad każdą chwilą swojego życia. Do czasu.[...]

Więcej

39,90 zł

24,41 zł