Maciej Wasilewski

Maciej Wasilewski urodził się 1982 roku w Warszawie. Jest reporterem, autorem książek i nauczycielem akademickim.

Napisał: "Jutro przypłynie królowa", "Bogusław Mec. Bim bam bom, mogę wszystko!".

Jest dwukrotnym finalistą konkursu stypendialnego Fundacji "Herodot" im. R. Kapuścińskiego.

Lista książek

81:1. Opowieści z Wysp Owczych

Michalski Marcin, Wasielewski Maciej

81:1 to niezwykła reporterska etiuda na cztery ręce o osiemnastu punktach wulkanicznych na północy Atlantyku, stanowiących archipelag Wysp Owczych. Marcin Michalski i Maciej Wasielewski odwiedzają jeden z najmniej znanych zakątków świata położony w pozostającym pod duńską jurysdykcją trójkącie między Szkocją, Islandią a Skandynawią. Pełni pasji młodzi reporterzy dają nam kompendium wiedzy o owianym tajemnic[...]

Więcej

36,90 zł

20,79 zł

Jutro przypłynie królowa

Maciej Wasilewski

Pitcairn to skrawek lądu na Oceanie Spokojnym leżący piętnaście tysięcy kilometrów na południowy wschód od Londynu. W 1790 roku do brzegów wyspy przybił brytyjski okręt Bounty. Buntownicy zeszli na ląd.
Obecnie żyje tam kilkadziesiąt osób. Sześć razy do roku w pobliże wyspy podpływa statek, czasem zawija jacht, a mieszkańcy z tajemniczych powodów niechętnie patrzą na obcych.

Więcej

34,90 zł

20,07 zł

Etyka Pomiędzy jasną i ciemną stroną mocy Ty wybierasz Podręcznik Gimnazjum

Maciej Wasilewski

Pomiędzy jasną a ciemną stroną mocy to podręcznik, który posiada zalety pozycji nowoczesnej i niezależnej, a momentami nawet prowokacyjnej. Z założenia ma być „ostry”, szczery i otwarty na nowe formy przekazu informacji (graffiti, Internet), żeby przemówić i pobudzić do samodzielnego, krytycznego myślenia młodego odbiorcę.

Autorem podręcznika jest nauczyciel z 15-letnim doświadczeniem w nauczaniu etyki, fi[...]

Więcej

29,90 zł

14,95 zł