Marek Oramus

Autor w 1975 roku W 1975 ukończył studia na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Śląskiej, a dwa lata później Pomagisterskie Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. W 1972 roku rozpoczął współpracę z gliwickim oddziałem „Tygodnika Studenckiego Politechnik“. Za prowadzenie działu recenzji w „Przeglądzie Technicznym” otrzymał nagrodę „Fantastyki”.

Jego debiutancki opowiadaniem było „Eutanazja”, opublikowane na łamach „Politechniki” w 1975 roku, pierwszą powieść SF „Senni zwycięzcy” ukazała się w 1983 i zaliczała się do nurtu fantastyki socjologicznej.

W 2007 roku został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” z okazji okazji 25-lecia pisma „Fantastyka”.

Lista książek

Wszechświat jako nadmiar - Marek Oramus | mała okładka
-24 %

Wszechświat jako nadmiar

Marek Oramus

Książka składa się z „małych opowieści o wielkim kosmosie”, a także z tekstów o końcu świata, o naszych wyobrażeniach na temat kosmitów oraz o udanych i chybionych próbach przewidywania przyszłości. Przy okazji 50-lecia lądowania na Księżycu autor zastanawia się, jak wyglądałaby ziemska astronautyka bez tego ciała niebieskiego, jak przedstawiano Księżyc w literaturze SF i czy dojdzie wkrótce do nowego wyści[...]

Więcej

45,00 zł

34,14 zł

Na niebie i ziemi Największe tajemnice Wszechświata objaśniają czołowi polscy naukowcy

Marek Oramus

Jaki kształt ma Wszechświat? Co znajduje się w środku czarnej dziury? Czy wybuchy na Słońcu mogą unicestwić życie na Ziemi?
Nigdy nie narzekaliśmy na brak wybitnych astronomów i astrofizyków, ale na przełomie wieków nadeszlo pokolenie, jakiego Polska jeszcze nie znała. Książka ""Na niebie i ziemi"" udziela tym badaczom głosu.
Paczyński, Abramowicz, Artymowicz, Udalski, Demiański, Wolszczan, i inni [...]

Więcej

39,90 zł

26,15 zł