Maria Fredro-Boniecka

Lista książek

Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego - Wiktor Krajewski, Maria Fredro-Boniecka | mała okładka
-20 %

Łączniczki

Wiktor Krajewski, Maria Fredro-Boniecka

Warszawianki, panienki z dobrych domów, uczennice dobrych szkół, patriotki zaangażowane w konspirację AK i Szarych Szeregów, córki lekarzy, profesorów, przedsiębiorców, właśnie wkraczały w młodość. Czas powstania bardzo dużo zmienił w ich życiu, ukształtował je i odcisnął piętno na ich życiu. Nawet teraz, po ponad 70 latach, wciąż żyją wydarzeniami z sierpnia 1944 roku.

Więcej

39,99 zł

32,19 zł

Wołyń. Siła traumy. Wspomnienia i pamięć

Maria Fredro-Boniecka

Miłość do ziemi, rachunek krzywd i demony nienawiści. Dwa narody, dwie ojczyzny, wspólna tragedia. Siedmioro świadków, trzech komentatorów, dziesiątki spisanych relacji. Ponad siedemdziesiąt lat po rzezi wołyńskiej (1943--44) wracają oni do tamtych wydarzeń, jako ciągle żywej traumy na poziomie jednostkowym i zbiorowym, lokalnymi narodowym.

Więcej

44,99 zł

Za kryształową szybą Przypadki rodziny Bonieckich - Maria Fredro-Boniecka | mała okładka
-41 %

Za kryształową szybą Przypadki rodziny Bonieckich

Maria Fredro-Boniecka

Historia rodziny Bonieckich sięga piętnastego wieku i osady Bończa, położonej na obu brzegach Pilicy, dokąd przodkowie rodu przybyli podobno aż z Italii. Los rzucał ich następnie od Mazowsza po dzisiejszą Ukrainę i na dobre związał z ziemią i z rolnictwem, choć bywali też wśród nich kawalerzyści, urzędnicy państwowi i artyści. We dworach i w pałacach przekazywano kolejnym pokoleniom Bonieckich, że „noblesse[...]

Więcej

44,90 zł

26,54 zł