Marianna Fijewska

Marianna Fijewska jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Pisze dla Wirtualnej Polski, prowadzi swój własny program społeczny "#11 Pytań", w którym porusza trudne tematy jak choroba przestępczość czy śmierć.

Ma na swoim koncie już pierwszą książkę "Tajemnice pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia", która stanowi spis i analizę 58 wywiadów, jakie przeprowadziła z pielęgniarkami opowiadającymi o swojej pracy.

Lista książek

Trudny przypadek Prawdziwe historie polskich lekarzy - Marianna Fijewska | mała okładka
-40 %

Trudny przypadek Prawdziwe historie polskich lekarzy

Marianna Fijewska

Chirurg, internista, ginekolog. Psychiatra z kilkudziesięcioletnim stażem pracy oraz początkujący stażysta w hospicjum. Pielęgniarka wysłana na misję medyczną do toczonej wojną Libii i dentysta gwiazd show-businessu. Psychodietetyczka oraz lekarka posiadająca własne prosektorium. Opowiadają o pacjentach i przypadkach, których nigdy nie zapomną. O chłopcu, który wierzył, że gdy schudnie, zostanie oddany nie[...]

Więcej

34,90 zł

21,03 zł

Tajemnice pielęgniarek Prawda i uprzedzenia - Marianna Fijewska | mała okładka
-20 %

Tajemnice pielęgniarek Prawda i uprzedzenia

Marianna Fijewska

To one są „przy łóżku” pacjenta, stale poddane ocenie – pacjentów, rodzin, lekarzy. Wzbudzają skrajne emocje – od uwielbienia, poprzez lekceważenie, po agresję. Młode i stare, wykształcone i przyuczone, entuzjastyczne i zgorzkniałe. Zbyt nisko opłacane. Przepracowane.
Przestały milczeć. Opowiadają o sobie, o trudnych warunkach pracy, o chorych relacjach ze zwierzchnikami, o wzajemnych konfliktach.
Z tych op[...]

Więcej

39,99 zł

32,19 zł

Policjantki. Kobiece oblicze polskich służb - Marianna Fijewska | mała okładka
-27 %

Policjantki. Kobiece oblicze polskich służb

Marianna Fijewska

Czy mundur zmienia człowieka?

Autorka bestsellerowych Tajemnic pielęgniarek oraz Trudnego przypadku, tym razem wchodzi w środowisko policjantek. Jak naprawdę wygląda ich praca?

Impulsem do napisania książki stały się wyznania kobiet i ich historie – seksizm w szkole policyjnej, niskie zarobki, brak jasnej drogi awansu.

Smród, przemoc, narkotyki, agresja i śmierć w najbrutalniejszej postaci – z tym [...]

Więcej

39,99 zł

29,39 zł