Nikołaj Iwanow

Nikołaj Iwanow legitymuje się rosyjskim paszportem i z dumą mówi o sobie: „Jestem Rosjaninem". Od wielu lat jest także związany z Polską, tu pracuje zawodowo i mieszka ze swoją polską rodziną. Na kartach jego książki widać pasję w dążeniu do zrozumienia Polski i Polaków oraz wytłumaczenia tragedii Warszawy swoim rodakom. Jego moralnym drogowskazem stało się zdanie: „Być Polakiem w Związku Sowieckim to to samo, co być Żydem w Trzeciej Rzeszy".

Lista książek

Powstanie Warszawskie widziane z Moskwy

Nikołaj Iwanow

Mocny głos rosyjskiego przyjaciela Polski! Z pozoru przestępstwo, wina i sprawca są oczywiste: Stalin rozmyślnie zatrzymał Armię Czerwoną, żeby Powstanie Warszawskie upadło. Jest wiec zbrodniarzem, który winien jest śmierci dziesiątków tysięcy warszawiaków. Zaniechał udzielenia pomocy z powodu cynicznych kalkulacji, choć mógł jej z łatwością udzielić.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Zginęli, bo byli Polakami Killed for Being Poles Koszmar "operacji polskiej" NKWD 1937-1938 - Nikołaj Iwanow | mała okładka
-31 %

Zginęli, bo byli Polakami Killed for Being Poles Koszmar "operacji polskiej" NKWD 1937-1938

Nikołaj Iwanow

Koszmar „operacji polskiej” NKWD 1937–1938.
W latach 1937–1938 w Związku Sowieckim doszło do pierwszego ludobójstwa na narodzie polskim. W ramach „operacji polskiej” NKWD bolszewicy zgładzili 200 tysięcy naszych rodaków. Strzelano im w tył czaszki, topiono ich i zakopywano żywcem. Egzekucje poprzedzały długie, bestialskie tortury, których celem było wydobycie fałszywych zeznań i przyznanie się do fikcyjnych[...]

Więcej

69,00 zł

47,50 zł

Komunizm po polsku Historia komunizacji Polski widziana z Kremla - Nikołaj Iwanow | mała okładka
-29 %

Komunizm po polsku Historia komunizacji Polski widziana z Kremla

Nikołaj Iwanow

Skoro Churchill twierdził, że „skomunizować Polskę to czyste szaleństwo”, a Stalin miał powiedzieć, że „komunizm pasuje Polsce jak siodło krowie”, jak to możliwe, że PRL powstał i przetrwał niemal pół wieku?
Jakimi metodami Stalin próbował podporządkować sobie Polskę i dlaczego jego polityka nie dała trwałych efektów?
Dlaczego polska opozycja antykomunistyczna okazała się trwalsza od kolosa spod znaku sierp[...]

Więcej

49,90 zł

35,19 zł