P.L. Travers

Autorka pochodzi z Australii – aktorka i dziennikarka. Szerszemu gronu odbiorców doskonale znana z serii książek dla dzieci o czarodziejskiej niani „Mary Poppins”, która doczekała się mnóstwa ekranizacji oraz spektaklów teatralnych w formie musicali.

Pani Pamela nie miała łatwego dzieciństwa, jej ojciec zmarł, a matka groziła samobójstwem i pozostawieniem Helen jako opiekunki dwóch młodszych sióstr, co całe szczęście nie doszło do skutku. W wieku 25 lat przeprowadziła się z Australii do Londynu, tam przyjęła swój pseudonim artystyczny, który znany jest do dziś i rozpoczęła pracę literacką - jej pierwszym wydawcą był syn J. M. Barriego, autora "Piotrusia Pana".

Lista książek

Mary Poppins w kuchni od A do Z - P.L.Travers | mała okładka
-34 %

Mary Poppins w kuchni od A do Z

P.L.Travers

Dwie cudowne książeczki P.L. Travers nawiązujące do serii o czarodziejskiej niani Mary Poppins. Który mały czytelnik nie próbował nigdy swoich sił w kuchni? Z "Mary Poppins w kuchni" przygotowywanie jedzenia zmieni się w świetną zabawę- książka zawiera przepisy na tradycyjne, brytyjskie dania, które świetnie smakują i są proste do wykonania. "Z Mary.." maluch przygotuje bożonarodzeniowe ciasteczka czy słynn[...]

Więcej

29,90 zł

19,60 zł