Paul Britton

Paul Britton urodził się w maju 1946 roku w Royal Leamington Spa, w Wielkej Brytanii. Jest psychologiem kryminalnym i pisarzem. Rozpoczął studnia w 1974 roku na Uniwersytecie Warwick. Prowadzi własny gabinet. Jest również wykładowcą psychologii sądowej. W swoich dziełach opisuje historie swoich pacjentów. Pisze także literaturę sensacyjną i grozy. Paul Britton jest jednym z najsłynniejszych profiletów – na podstawie śladów na miejscu zbrodni przygotowuje portret psychologiczny.

Paul Britton- najważniejsze dzieła w twórczości


Paul Britton w swoich książkach opiera się na prawdziwych opowieściach swoich pacjentów, jak i swoich własnych doświadczeniach. W książkach ukazuje mroczne opisy morderstw, ale również próbuje wyjaśnić, dlaczego ludzie są zdolni do tak okropnych działań. Do jego największych dzieł zalicza się „Profil Mordercy” i „Mordercza układanka”. W 1998 roku autor napisał autobiografię, w której opisuje szczegółowo ze swojej perspektywy, udział w śledztwach.

Paul Britton –psycholog kryminalny


Britton w swoim życiu zawodowym uczestniczył w spektakularnych sprawach. O pomoc zgłaszała się do niego niejednokrotnie policja. Brał udział między innymi w sprawie o morderstwo Caroline Osborne i Amandy Weedon, morderstwo Lyndy Mann i Dawn Ashworth, porwanie niemowlęcia Abbie Humphries oraz w wielu innych. Paul Britton w swojej karierze doradzał także amerykańskiemu FBI i rosyjskiemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Jego działania przyczyniły się do powstania brytyjskiego serialu „Just in Case Fritz”.

Lista książek: Paul Britton

33,99 zł 34,99 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

Profil mordercy - Paul Britton | mała okładka

Profil mordercy

Paul Britton

7.6 / 10 (1921 ocen)

30,53 zł 31,43 zł - najniższa cena 44,90 zł - cena detaliczna

Profil mordercy - Paul Britton   | mała okładka

Profil mordercy

Paul Britton

7.7 / 10 (508 ocen)

30,53 zł 31,43 zł - najniższa cena 44,90 zł - cena detaliczna