Paula Sawicka

Lista książek

Prosto się mówi, jak się wie

Marek Edelman, Krzysztof Burnetko, Paula Sawicka

Marek Edelman odzywał się zawsze "po coś", a jego komentarze, nauki, przestrogi wciąż zachowują aktualność - przypominają wydawcy.
Książka zawiera wygłoszone i niewygłoszone przemówienia, zaposy ze spotkań publicznych, wywiady, publikowane w różnych formach i miejscach teksty, a także apele i listy, również podpisane wraz z innymi sygnatariuszami. Obejmują okres od 1945 do 2008 roku.

Więcej

49,90 zł

I była miłość w getcie - Edelman Marek, Sawicka Paula | mała okładka
-40 %

I była miłość w getcie

Edelman Marek, Sawicka Paula

„Życie tam, w getcie, w pojedynkę było niemożliwe. Bez tego nie można było przeżyć i zostać człowiekiem. Zawsze trzeba było mieć kogoś do pary w tym sensie, że trzeba było mieć przy sobie drugiego człowieka, który myśli tak samo, który jest w ciebie tak samo wciągnięty, jak ty w niego. Dla którego zrobisz wszystko, a on dla ciebie. I to jest miłość” – pisał Marek Edelman, jeden z dowódców powstania w getcie[...]

Więcej

34,90 zł

20,83 zł

Marek Edelman. Książka do pisania - Paula Sawicka | mała okładka
-37 %

Marek Edelman. Książka do pisania

Paula Sawicka

Pozwalamy, żeby na ulicach demokratycznych miast demokratycznych krajów, w imię swobód demokratycznych, odbywały się parady nienawiści i nietolerancji. To zły znak. To nie jest demokracja. Demokracja nie polega na przyzwoleniu na zło, nawet najmniejsze, bo ono może nie wiadomo kiedy urosnąć.

Marek Edelman

Więcej

34,00 zł

21,40 zł