Piotr Langenfeld

Lista książek

Ci szaleni Polacy. Tom IV - Piotr Langenfeld | mała okładka
-31 %

Ci szaleni Polacy

Piotr Langenfeld

Generał Anders oraz tysiące polskich żołnierzy w porywającym cyklu Czerwona Ofensywa Piotra Langenfelda zadają kłam słowom sowieckiego przywódcy. II wojna światowa nie kończy się w 1945 roku. Związek Radziecki po zajęciu Berlina uderza zdradziecko na zachodnich aliantów.

Więcej

39,90 zł

27,62 zł

Elsenborn - Piotr Langenfeld | mała okładka
-37 %

Elsenborn

Piotr Langenfeld

Bitwa o Wzgórze Elsenborn miała kluczowe znaczenie dla powstrzymania niemieckiej kontrofensywy w Ardenach, która rozpoczęła się 16 grudnia 1944 roku i miała na celu odcięcie aliantów od dostaw z portu w Antwerpii oraz zmuszenie ich do podpisania rozejmu.

Na drodze 12 Dywizji SS stanęła amerykańska 1 Dywizja Piechoty. Żołnierze Wielkiej Czerwonej Jedynki zatrzymali stalowy walec Wehrmachtu kilkaset metrów o[...]

Więcej

34,90 zł

21,98 zł

Czerwona ofensywa - Piotr Langenfeld | mała okładka
-31 %

Czerwona ofensywa

Piotr Langenfeld

Polsce z całą pewnością należała się pełna niepodległość, bez płacenia za nią Rosji połową terytorium.
Gen. Władysław Anders


Kiedyś Anders śmiejąc się, powiedział mi, że jeżeli jego wojska dostaną się pomiędzy armię niemiecką a rosyjską, to nie będzie mógł się zdecydować, z kim bardziej chce walczyć.
Gen. George S. Patton


Wielka Wojna nie kończy się w 1945 roku. Wtedy dopiero się zaczyna.
Po zdobyciu[...]

Więcej

34,90 zł

24,17 zł

Szturm straceńców Odległe rubieże - Piotr Langenfeld | mała okładka
-31 %

Szturm straceńców Odległe rubieże

Piotr Langenfeld

Wykrwawione polskie armie trwają w beznadziejnym, jak się wydaje, oporze. Na domiar złego sowieckiego najeźdźcę wspierają teraz pancerne zagony Wehrmachtu.
Materialna pomoc sojuszników i brawurowe akcje wywiadu nie mogą zapewnić zwycięstwa. Do rozpaczliwego położenia jednak przywykliśmy, a ze straceńczych szarż uczyniliśmy naszą narodową specjalność.
Marek Bagiński i jego towarzysze muszą zmienić losy te[...]

Więcej

36,90 zł

25,55 zł

Czerwona ofensywa Tom 3 Plan Andersa - Piotr Langenfeld | mała okładka
-31 %

Czerwona ofensywa Tom 3 Plan Andersa

Piotr Langenfeld

Gdy weźmiemy udział w walkach, uderzenie naszej armii nie powinno być symbolem, lecz służyć celowi, o który walczymy w całym świecie, w walce o Polskę.
Gen. Władysław Anders
Na wojnach można walczyć bronią, lecz to ludzie je wygrywają. To duch ludzi, którzy podążają, i człowieka, który prowadzi, odnosi zwycięstwo.
Gen. George S. Patton
Lato 1945. Sowiecki pochód na zachód grzęźnie pod alianckimi bombami.
Ni[...]

Więcej

36,90 zł

25,55 zł

Kontrrewolucja - Piotr Langenfeld | mała okładka
-40 %

Kontrrewolucja

Piotr Langenfeld

Wszyscy myśleli, że II Wojna Światowa się skończyła...


Tymczasem Armia Czerwona rusza na zachód, tłamsząc po drodze opór amerykańskich i brytyjskich dywizji. Wydaje się, że nawet bunt Ludowego Wojska Polskiego walczącego teraz ramię w ramię z żołnierzami Andersa nie jest wstanie jej zatrzymać.Patton i Anders bronią południa Europy, lecz muszą poznać plany wroga i skoncentrować swoje siły we właściwym[...]

Więcej

38,75 zł

23,23 zł

Widowisko - Piotr Langenfeld | mała okładka
-37 %

Widowisko

Piotr Langenfeld

Piotr Langenfeld, ceniony przez czytelników za cykl „Czerwona ofensywa”, tym razem przedstawia powieść sensacyjną. Pełna akcji fabuła, osadzona w polskich realiach, zaskakuje prawdopodobieństwem zdarzeń i nasuwa pytanie, czy ta historia na pewno jest fikcją...

Ambitny, młody policjant, ale już z przeszłością, podejmuje ryzykowne śledztwo, od początku płynąc pod polityczny prąd. Brutalne zabójstwo kolekcjon[...]

Więcej

36,90 zł

23,23 zł

Wojna oszukanych - Piotr Langenfeld | mała okładka
-37 %

Wojna oszukanych

Piotr Langenfeld

Druga wojna światowa skończyła się dwa lata temu. Dla wielu była klęską.
Społeczeństwa Zachodu chcą pokoju, który nie jest dany znajdującym się pod radzieckim butem Polakom. Część z nich ciągle walczy. W osamotnieniu, bez fanfar, chwały, a czasem i nadziei.
Sierżant amerykańskiej armii Charlie Zielinski ma okazję wrócić do ojczyzny w ważnej i niebezpiecznej misji. Będzie musiał stawić czoło zagrożeniom nowe[...]

Więcej

36,90 zł

23,23 zł

Pięciu i czołg - Piotr Langenfeld | mała okładka
-37 %

Pięciu i czołg

Piotr Langenfeld

II wojna światowa wchodzi w decydującą fazę. Alianci zbierają siły przed inwazją w Europie i zadaniem ostatecznego ciosu Niemcom. Dywizja generała Maczka intensywnie szkoli się na szkockich poligonach. Wśród pancernych drużyn walczy niezwykła piątka.
Poznajcie przedwojennego czołgistę, ułana, łobuza, spryciarza i chorowitego sybiraka. Tych pięciu pancernych bez psa nieuchronnie zmierza ku swojemu przeznacze[...]

Więcej

39,90 zł

25,12 zł

Czerwona ofensywa 6 Tajne operacje oddziału II - Piotr Langenfeld | mała okładka
-31 %

Czerwona ofensywa 6 Tajne operacje oddziału II

Piotr Langenfeld

Związek Radziecki przegrał wojnę w 1964 roku.
Zwycięscy alianci po krótkim okresie świętowania zdali sobie sprawę, że zapanowanie nad tymi ogromnymi ogromnymi przestrzeniami będzie niezwykle trudne. Powstałą w wyniku podziału ZSRR mozaikę państewek i autonomii, która ciągnie się od Ukrainy przez Syberię aż po brzegi Pacyfiku, coraz trudniej jest kontrolować.
Wojska Zachodu z trudem gaszą kolejne napięcia i [...]

Więcej

36,90 zł

25,55 zł

Scenariusz chaosu - Piotr Langenfeld | mała okładka
-32 %

Scenariusz chaosu

Piotr Langenfeld

Współczesny terroryzm jest narzędziem politycznym, ukrytą przed światem wielką grą. W brutalną walkę wielkich mocarstw jak zawsze uwikłana jest Rzeczpospolita. Jej tarczą i ostrzem są służby wywiadowcze oraz siły specjalne.
Adam Thomal, policjant z Centralnego Biura Śledczego Policji, zostaje wysłany na przymusowy urlop. Jednak już w samolocie staje się, mimo woli, uczestnikiem międzynarodowej rozgrywki.[...]

Więcej

36,90 zł

25,12 zł