Richard Flanagan

Richard Flanagan, urodził się w 1961 roku na Tasmanii, jest australijskim pisarzem, historykiem i filmowcem, uważany za jednego z najwybitniejszych twórców swojej generacji.

Jest potomkiem irlandzkich zesłańców. Zadebiutował w 2014 roku powieścią "Death of a River Guide".

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, między innymi: Commonwealth Writers' Prize, Queensland Premier's Prize, Western Australian Premier's Prize i Tasmania Book Prize. W 2014 roku otrzymał także Nagrodę Bookera za powieść "Ścieżki północy".

Książka "Williama Goulda księga ryb" uchodzi za jego najwybitniejsze dzieło, zyskała prestiżową nagrodę Commonwealth Writers' Prize.

Lista książek

Ścieżki północy

Richard Flanagan

Australijska "Wojna i pokój" inspirowana losami więźniów pojmanych przez Japończyków i wykorzystywanych przy budowie tzw. Kolei Śmierci łączącej Birmę z Tajlandią. Nagroda Bookera 2014.

Więcej

39,90 zł

30,15 zł

Śmierć przewodnika rzecznego

Richard Flanagan

„Nie dająca spokoju, ambitna” zdaniem recenzenta z „The New York Times”. „Osiągnięcie godne uwagi” według „The Washington Post”. Richard Flanagan w kolejnej zachwycającej odsłonie.
Uwięziony przez prąd tasmańskiej rzeki, wciągnięty pod sam wodospad, Aljaz Cosini, przewodnik turystycznej wyprawy, tonie. Ostatnie chwile życia stają się dla niego rodzajem mistycznej podróży w głąb własnego życia oraz życia pr[...]

Więcej

44,90 zł

30,98 zł

Księga ryb Williama Goulda - Richard Flanagan | mała okładka
-26 %

Księga ryb Williama Goulda

Richard Flanagan

Najsłynniejsza obok Ścieżek Północy powieść Richarda Flanagana
Arcydzieło współczesnej literatury wyróżnione m.in. Commonwealth Prize
Dawno, dawno temu, gdy Ziemia była wciąż młoda, a ryby w morzu i wszelkie stworzenia na lądzie nie były jeszcze zagrożone wyginięciem, mężczyzna o nazwisku William Buelow Gould został skazany na dożywocie w najstraszniejszej kolonii karnej Imperium Brytyjskiego. Wysepka Sary,[...]

Więcej

42,90 zł

31,69 zł

Klaśnięcie jednej dłoni - Richard Flanagan | mała okładka
-26 %

Klaśnięcie jednej dłoni

Richard Flanagan

Tasmania – rozległa, tajemnicza kraina. Pewnej nocy 1954 roku osadę Butlers Gorge omiatała śnieżyca, a czarne chmury przesłoniły gwiazdy. Maria Buloh bez słowa opuściła męża i trzyletnią córkę, by nigdy do nich nie wrócić. Rozpłynęła się bez śladu. Dlaczego i dokąd odeszła?

Więcej

39,90 zł

29,47 zł

Pragnienie - Richard Flanagan | mała okładka
-26 %

Pragnienie

Richard Flanagan

Wspaniała i poruszająca opowieść o ambicji, pożądaniu i tęsknocie, które czynią nas ludźmi – pióra Richarda Flanagana, laureata Nagrody Bookera.
Jest rok 1841. W odległej kolonii karnej na Ziemi Van Diemena bosa aborygenka pozuje do portretu w sukni z czerwonego jedwabiu. Ma na imię Mathinna i jest przybraną córką gubernatora wyspy, Sir Johna Franklina oraz jego żony, Lady Jane. Jest też obiektem cywilizacy[...]

Więcej

34,90 zł

25,78 zł

Nieznana terrorystka - Richard Flanagan | mała okładka
-33 %

Nieznana terrorystka

Richard Flanagan

Fake news, bomby, seks, polityka, małe prawdy poskładane w wielkie kłamstwo. Świat po 11 września oczami laureata Nagrody Bookera.
To, co wczoraj było prawdą, dzisiaj już nią nie jest. Po nocy spędzonej z przystojnym nieznajomym, Gina Davies, tancerka występująca w klubie erotycznym pod pseudonimem Doll, staje się główną podejrzaną w śledztwie dotyczącym zamachu terrorystycznego w Sydney. Policja znajduje t[...]

Więcej

44,90 zł

30,15 zł

Pierwsza osoba - Richard Flanagan | mała okładka
-33 %

Pierwsza osoba

Richard Flanagan

„Dobry pisarz musi mieć brudne ręce…” W swojej najnowszej powieści, zainspirowanej karierą autentycznego oszusta i własnym doświadczeniem z rolą pisarza widma, Richard Flanagan pyta o istotę literatury, prawdy i kłamstwa. To pierwsza po Ścieżkach Północy powieść laureata Nagrody Bookera.
W środku nocy Kif Kehlmann, młody, początkujący pisarz, odbiera telefon. Głos z niemieckim akcentem. To Siegfried Heidl, [...]

Więcej

44,90 zł

30,15 zł