Ron Franscell

Ron Franscell urodził się 29 stycznia w 1957 roku i jest amerykańskim dziennikarzem, pisarzem i autorem kryminałów. Uczył się w Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Annapolis oraz w Ca-sper College, gdzie wydawał szkolny biuletyn. W 1979 roku otrzymał tytuł licencjata dziennikarstwa na Uniwersytecie Wyoming. Mieszka na co dzień w stanie Nowy Meksyk i tam pracuje jako dziennikarz. Two-rzy głównie powieści kryminalne, także w nurcie true crime.

Ron Franscell – doskonałe powieści kryminalne


Ron Franscelli zadebiutował jako pisarz w 1998 roku nowelą pod tytułem „Angel Fire”. Znany jest także ze swojej relacji „The Darkest Night”, opisującej brutalny gwałt i mord na nieletnich sąsiadach tego autora z Wyoming. Polscy czytelnicy mogą znać również twórczość Franscell’a z takich książek, jak „Sekcja zwłok. True crime. Historie z prosektorium” czy „Shadowman. Pierwszy w historii FBI portret psychologiczny se-ryjnego mordercy.”.

Ron Franscell- doceniany pisarz i dziennikarz


Ron Franscell otrzymał w 1996 roku stypendium literackie za swoją pierwszą powieść „Angel Fire”, która w 1999 roku znalazła się na liście 100 najlepszych powieści Zachodu wg San Francisco Chronicle. W 2007 roku „The Darkest Night” stał się bestsellerem New York Timesa, a w 2017 roku Franscell otrzymał nomi-nację do nagrody Edgara.

Lista książek: Ron Franscell

24,75 zł 24,75 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna

38,49 zł 38,49 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna