Sherry Jones

amerykańska dziennikarka przez wiele lat związana z „Nesweekiem". Aktualnie pracuje jako korespondentka Biura Spraw Zagranicznych w Waszyngtonie.
Tematem islamu i muzułmańskich kobiet zainteresowała się po atakach na WTC w 2001 roku. Klejnot Medyny to jej pierwsza powieść. Obecnie przygotowywana jest kontynuacja

Lista książek

Klejnot Medyny

Sherry Jones

Kiedy Aisza miała dziewięć lat, wydano ją za mąż. Gdy skończyła dziewiętnaście, została wdową...
„Klejnot Medyny” to opowieść o miłości proroka Mahometa i jego najmłodszej żony. Historia kobiety, która pokonała kulturowe przeszkody, stając się wielką postacią świata islamu.

Więcej

9,90 zł

7,15 zł

Klejnot Medyny

Sherry Jones

Zaręczyła się, gdy miała sześć lat.
Kiedy miała dziewięć lat, wyszła za mąż.
Gdy skończyła dziewiętnaście, została wdową...
Aisza - ukochana żona proroka Mahometa.
W świecie, w którym kobiety uważano za własność mężczyzn, stała się wpływowym doradcą politycznym, wojowniczką i autorytetem religijnym. Do historii przeszła jako Matka Wiernych.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Królowe

Sherry Jones

„W tym męskim świecie, kobieta nie osiągnie niczego bez zawiłych intryg”

Beatrycze z Sabaudii, hrabina Prowansji, postanowiła, że swoje cztery córki dobrze wyda za mąż, zwiększając dzięki temu rodzinne wpływy jak nikt do tej pory. Wiedziała, że kluczem do władzy jest wiedza. Z tego powodu dziewczęta od najmłodszych lat pobierały nauki – z filozofii, łaciny, astronomii, matematyki, logiki, dyplomacji, deb[...]

Więcej

39,90 zł

25,19 zł