Sonoko Sakai

Sonoko Sakai, urodziła się w 1966 roku w Nowym Jorku. Jest to japońsko-amerykańska autorka artykułów i książek kulinarnych. Swoją karierę zawodową, zaczynała jako producent filmów zagranicznych. W późniejszych latach Sanoko Sakai skupiła się na rozwijaniu dziennikarskiej kariery. Rozpoczęła współpracę z gazetą Los Angeles Times, gdzie publikowane były jej artykuły dotyczące kuchni japońskiej. Sanoko Sakai, jest założycielką organizacji Common Grains, której działanie ma na celu rozpowszechnianie japońskiej sztuki, kultury i kuchni.

Sonoko Sakai – przepisy kulinarne popularyzujące kuchnię japońską


Sonoko Sakai jest również autorką książek. Do tej pory wydała trzy publikacje, które stały się światowymi bestsellerami. W 1986 roku, ukazała się jej pierwsza powieść pt. „Poetycka pogoń za jedzeniem: japońskie przepisy dla amerykańskich kucharzy”. Kolejne pozycje zostały wydane odpowiednio w roku 2016 i 2019, o takich tytułach jak: „Rice Craft: Yummy!” i „Japońska kuchnia domowa: proste posiłki, autentyczne smaki”.

Świetne przepisy kulinarne


Sonoko Sakai współpracuje z szeregiem czasopism, gdzie zamieszczane są jej przepisy i artykuły kulinarne. Są to takie znane pozycje, jak: New York Times, Chicago Tribune, San Francisco Chronicle czy Lucky Peach. Ponadto, Sonoko Sakai miała okazję występować w telewizji, gdzie prowadziła program na kanale Food Network. W publikowanych przez siebie przepisach, stawia przede wszystkim na dania z ryżu i ze zbóż.

Lista książek: Sonoko Sakai

59,99 zł

42,99 zł