Szymon Ziobrowski

Szymon Ziobrowski jest dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego. Odpowiada za metody wdrażania nowych projektów, a także pomysłów na nowoczesną, ekologiczną organizację pracy wspomnianego wyżej parku, odwiedzanego przez blisko 2 miliony osób w ciągu jednego roku kalendarzowego. Znany jest z niekonwencjonalnego podejścia do zarządzania Parkiem Narodowym. Pozyskuje on fundusze z różnych źródeł, aby móc zadbać o ten niezwykły teren.

Piękno gór – wywiad rzeka


Wraz z reporterem Maciejem Kozłowskim Szymon Ziobrowski spisał wszelkie informacje, jakie tylko zdołał zebrać i złożył je w książce pod tytułem „Projekt Tatry. Jak ocalić ludzi, naturę oraz przyszłość?”. Wydano ją w 2022 roku przez wydawnictwo Znak Horyzont. Na jej kartach objaśniono, dlaczego Tatrzański Park Narodowy cieszy się tak wielką popularnością wśród turystów odwiedzających południe Polski.

Szymon Ziobrowski i jego troska o stan tatrzańskiej przyrodySzymon Ziobrowski ukazuje historię i rozkwit Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wskazuje również na zagrożenia, które wynikają z degradacyjnej działalności człowieka względem natury. Poruszony został także wątek tych, którzy niszczą pomniki przyrody. To opowieść o niesamowitym pięknie gór, lokalnym kolorycie, historii regionu, a także możliwościach rozwoju miejscowości sąsiadujących z Tatrami.

Lista książek: Szymon Ziobrowski

24,75 zł 24,75 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna