Tadeusz Sobolewski

Tadeusz Sobolewski

Tadeusz Sobolewski, urodził się 31 października 1947 w Warszawie, polski krytyk filmowy, dziennikarz, publicysta. W latach 1990-1994 był redaktorem naczelnym miesięcznika "Kino", a od 1995 roku pisze dla "Gazety Wyborczej".

Jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie, po ukończeniu szkoły studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

W latach 1974-1981 pisał dla tygodnika "Film", a do 1994 dla miesięcznika "Kino", obecnie jest publicystą w "Gazecie Wyborczej". Wraz z Grażyną Torbicką współtworzy i współprowadzi program telewizyjny "Kocham Kino" w Telewizji Polskiej.




Lista książek

Dziennik. Jeszcze jedno zdanie

Tadeusz Sobolewski

„Czytam swój dziennik, jakby pisał go ktoś inny. A skoro tak, może ta opowieść wciągnie także kogoś nieznajomego? Chciałbym to sprawdzić, zaryzykować. Na ile da się w takim wyborze, bo to tylko część większej całości, przekazać splot życia? […] Coś z tamtych radości, rozczarowań, bólu, poczucia winy?”

Więcej

52,99 zł

43,26 zł

Człowiek Miron

Tadeusz Sobolewski

”Jak to było? Plac Dąbrowskiego 7, mieszkanie 13. Wbiegałem na trzecie piętro. Kartka z wiadomością, że otwarte, już czekała na klamce. Taki miał zwyczaj - wiele osób przechowuje do dziś te kartki. (...) Zapach dymu papierosowego miał stężenie kadzidła..."

Więcej

44,90 zł

30,53 zł

Za duży blask. O kinie współczesnym

Tadeusz Sobolewski


Znakomity krytyk filmowy przedstawia wybór tekstów – mapę współczesnego kina według Tadeusza Sobolewskiego. Sylwetki najwybitniejszych polskich artystów, wywiady i omówienia najciekawszych filmów zagranicznych tworzą cenny przewodnik dla wszystkich filmo

Więcej

34,00 zł

22,99 zł

Dziecko Peerelu

Tadeusz Sobolewski

Szkice autora o polskiej literaturze i filmie po roku 1956 dają nowe spojrzenie na ojczyznę Konwickiego, Białoszewskiego, Kieślowskiego.Druga część książki - to prywatny dziennik autora z lat 1977 - 1989.

Więcej

29,00 zł

25,02 zł