Wanda Chotomska

Lista książek

30 lutego

Wanda Chotomska

Nowość w serii „Mistrzowie Ilustracji”: uroczo napisany i zilustrowany wiersz o perypetiach wyjątkowo roztargnionego jeża.

„Trzydziestego lutego
jeż wraz z dwiema ciotkami
otworzyli do spółki
sklep z różnymi szczotkami”.

Jeż sprzedawcą w sklepie ze szczotkami? To może się zdarzyć tylko trzydziestego lutego – i tylko w przezabawnym wierszu Wandy Chotomskiej. Jej ciepłe, nieco absurdalne poczucie humoru, ni[...]

Więcej

22,00 zł

Dzieci Pana Astronoma

Wanda Chotomska

Czy wiecie, jak zbudowany jest Kosmos? Nie? Ja też nie wiedziałam, ale dowiedziałam się od Teleskopki i Teleskopka, dzieci pana Astronoma – co to jest Układ Słoneczny i gwiazdozbiory, dlaczego planety krążą dookoła Słońca, czy planety mają księżyce?
Dzieci nauczyły się tego od swojego taty, uczyły się, bawiąc. Napisały list do Słońca i odwiedziły dziwny ogród zoologiczny, w którym mieszkają znaki zodiaku. T[...]

Więcej

21,90 zł

14,92 zł

Bobry mówią dzień bobry

Wanda Chotomska

Wanda Chotomska i Bohdan Butenko powracają! Nowy tomik niezapomnianego duetu, który rozśmiesza i wzrusza od pokoleń.

Więcej

34,90 zł

15,71 zł

Wanda Chotomska dzieciom. Audiobook

Wanda Chotomska

Zbiór najlepszych utworów wybranych z bogatej twórczości ukochanej poetki dzieci i dorosłych. Posłuchajcie „Drzewa z czerwonym żaglem”, opowiadania, które trafiło na międzynarodową Honorową Listę IBBY, zabawnych wierszy o ptakach, instrumentach muzycznych i tańcach, rzeczach i zwierzętach, zastanówcie się wraz z poetką, co by było „Gdyby tygrysy jadły irysy” i „Po co krowie rogi na głowie?”, niech do snu uk[...]

Więcej

34,90 zł

Wanda Chotomska dzieciom

Wanda Chotomska

Zbiór utworów wybranych z bogatej twórczości ukochanej poetki dzieci i dorosłych, pięknie zilustrowany przez Artura Gulewicza.
W wierszach, ale i prozie Wandy Chotomskiej ciągle ktoś fruwa. Ptaki, motyle, czarownice na miotłach – to jasne. Ale też klienci Wypożyczalni Skrzydeł. (...) Fruwać można tak sobie, z radości lub żeby „odsmucić smutki”, ale też by zawędrować w inne kraje. Czasem prawdziwe, czasem wy[...]

Więcej

49,90 zł

Wiersze ulubione - Wanda Chotomska | mała okładka
-35 %

Wiersze ulubione

Wanda Chotomska

Kawaler Orderu Uśmiechu musi umieć i rozśmieszyć, i wzruszyć każdego, prawda?
W tomie „Wiersze ulubione” zebraliśmy ulubione teksty członków rodziny, przyjaciół i wielbicieli Wandy Chotomskiej. Zuzia Golba, prawnuczka pani Wandy, wybrała „Pliszkę”. Gabrysia Niedzielska, jej menadżerka i przyjaciółka – „Autoportret”. Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka – „Kołysankę dla taty i mamy”. Ewa Chotomska, córka – [...]

Więcej

29,99 zł

19,64 zł

Tere-fere - Wanda Chotomska | mała okładka
-34 %

Tere-fere

Wanda Chotomska

Oto pierwsze wznowienie debiutanckiego tomiku wierszy Wandy Chotomskiej! Pełne humoru, zwariowane teksty zostały zilustrowane przez Bohdana Butenkę. Po pięćdziesięciu sześciu latach w oryginalnym opracowaniu graficznym wracają: "Zgaduj-zgadula", "Gąska i kurka", "Pięć supełków" i trzydzieści innych niezapomnianych utworów, w tym dwa nowe.

Więcej

34,99 zł

22,92 zł

Pan Motorek - Wanda Chotomska | mała okładka
-34 %

Pan Motorek

Wanda Chotomska

Wielka kontynuacja sukcesu PANNY KRESECZKI.
Czytelnikom "Świerszczyka" tak bardzo podobały się przygody Panny Kreseczki, że koniecznie chcieli kolejnej opowieści w tej samej konwencji. W latach 1960–1961 Wanda Chotomska i Bohdan Butenko stworzyli więc nowy cykl historyjek. Tym razem bohaterem został niezwykle pomocny PAN MOTOREK. To on zamienił szafę w windę i zastąpił w zaprzęgu konia. Komu jeszcze pomógł[...]

Więcej

34,99 zł

22,92 zł

Muzykalny słoń - Wanda Chotomska | mała okładka
-35 %

Muzykalny słoń

Wanda Chotomska

Książka z cyklu do wspominania, podziwiania i świetnej zabawy! Oto przedruk dowcipnej i mądrej opowieści o muzykalnym słoniu, która z oryginalnymi ilustracjami Julitty Karwowskiej-Wnuczak ukazała się w 1965 roku. Po jej przeczytaniu dzieci będą znały nie tylko fortepian, gitarę i skrzypce, ale także altówkę, puzon czy fagot.

Więcej

21,99 zł

14,40 zł

Panna Kreseczka

Wanda Chotomska

55 lat temu duet autorski: Wanda Chotomska i Bohdan Butenko otrzymali od Świerszczyka zlecenie na stworzenie cyklu historyjek.
Co tydzień w latach 1958 i 1959 na ostatniej stronie numeru Świerszczyka ukazywał się kolejny odcinek przygód Panny Kreseczki.
Książka do wspominania, podziwiania i świetnej zabawy

Więcej

34,99 zł

Leonek i lew - Wanda Chotomska | mała okładka
-34 %

Leonek i lew

Wanda Chotomska

Pierwsze wydanie Leonka i lwa miało miejsce w 1976 roku. Historia o poszukiwaniu w sobie prawdziwej odwagi została przetłumaczona na kilkanaście języków.
Wanda Chotomska opowiada historię małego Leonka, który przyjechał w odwiedziny do rodziny mieszkającej w mieście. Miasto jest ogromne, głośne, przytłaczające – nic dziwnego, że malec boi się wielu rzeczy. Przełomem stają się dla chłopca wizyta w cyrku i po[...]

Więcej

24,99 zł

16,40 zł

Bańkowice Mydlane. Klasyka polska

Wanda Chotomska

Wiersz jednej z najwybitniejszych polskich poetek. To opowieść o bajkowej krainie ze snów Bańkowicach Mydlanych. To kanon literatury dziecięcej. Książeczka, która powinna znaleźć sie w każdej biblioteczce.

Więcej

3,99 zł

Kto zna słowa na KRA...!?

Wanda Chotomska

Znane wiersze najlepszych polskich poetów.W serii m.in.: Julian Tuwim, Stanisław Jachowicz, Aleksander Fredro, Maria Konopnicka, Wanda Chotomska, Ewa Szelburg-Zarembina. Tych książek nie może zabraknąć w żadnym domu!

Więcej

3,99 zł

W kraju Patataju

Wanda Chotomska

Jest gdzieś na świecie taki kraj, co się nazywa – Patataj, a król, co rządzi krajem, jest królem Patatajem…
Tak Wanda Chotomska zaczyna swoją najnowszą książkę. Poetka specjalnie do tego tomu napisała kilkanaście nowych wierszy, a kilka utworów czytelnicy mogą pamiętać ze starszych wydań.
Jej bohaterowie to: konie, kuce i źrebaki, konika polnego i morskiego, konia na biegunach, konie pocztowe, cyrkowe, z ka[...]

Więcej

31,99 zł

20,95 zł

Muzyka Pana Chopina. Audiobook

Wanda Chotomska

Więcej

22,00 zł

Wiersze i wierszyki dla najmłodszych

Wanda Chotomska

Klasyka polskiej literatury, którą kochają pokolenia czytelników!

Najpiękniejsze wiersze i wierszyki dla dzieci autorstwa wielkich polskich poetów, znane i uwielbiane przez małych i dużych czytelników.

Oto historie, które chętnie przeczyta dziecku każdy rodzic. Atrakcyjna szata graficzna wciągnie dzieci w lekturę.

Więcej

29,99 zł

19,67 zł

Wiersze dla najmłodszych

Wanda Chotomska

Wiersze autorstwa Wandy Chotomskiej przeznaczone dla najmłodszych odbiorców.
Pełne radości, humoru i zaskakujących skojarzeń. W duecie z pięknymi ilustracjami Marianny Jagody-Mioduszewskiej zabiorą dzieci w niezwykłą podróż do krainy wyobraźni.

Więcej

19,99 zł

Matylda. Klasyka polska

Wanda Chotomska

Czym dla brzucha czekolada,
tym dla ucha jest ballada,
posłuchajcie więc ballady
O Matyldzie.

Więcej

3,99 zł

Spacer z psem - Wanda Chotomska | mała okładka
-35 %

Spacer z psem

Wanda Chotomska

Oto książki, które najprzyjemniej czyta się całą rodziną!

Najpiękniejsze wiersze i wierszyki dla dzieci autorstwa uznanych polskich poetów. Każdy tom to najbardziej lubiane przez małych czytelników utwory, którym towarzyszą wyjątkowe ilustracje.

Więcej

19,99 zł

12,99 zł

Wiersze i wierszyki dla najmłodszych

Wanda Chotomska

Więcej

33,00 zł

Muzyka Pana Chopina z płytą CD

Wanda Chotomska

Cała Polska czyta dzieciom! 20 minut dziennie – codziennie...
A muzyka? Ile minut dziennie zajmuje nam słuchanie Muzyki? Tej Muzyki przez duże M?
Muzyka pana Chopina – książka z płytą CD ze znakomitymi nagraniami utworów Chopina – to szansa na poszerzenie wiedzy o kompozytorze i zaznajomienie się z jego twórczością. Szansa nie tylko dla dzieci. Dla dorosłych też, bo na pytanie: – Jak należy pisać dla dzieci[...]

Więcej

27,90 zł

18,27 zł

Przygody jeża spod miasta Zgierza

Wanda Chotomska

Był sobie jeż kolczasty,
co czesał się na jeża
i mieszkał pod jeżyną
w pobliżu miasta Zgierza.
Ponieważ w okolicy
nie było żadnych jeży,
jeż nie miał się z kim bawić
i nie miał komu zwierzyć...

Więcej

24,40 zł

17,72 zł

Legenda o Utopcu dziewczynie i chłopcu

Wanda Chotomska

Złotka i Gniewko mieszkali nad Odrą, a Utopiec w Odrze. Oni byli dobrzy, a on zły. Oni się kochali, a on znał tylko nienawiść. Czy miłość zwyciężyła zło?
Przeczytajcie tę opolską legendę, a dowiecie się wszystkiego!

Więcej

17,90 zł

Legendy polskie - Wanda Chotomska | mała okładka
-34 %

Legendy polskie

Wanda Chotomska

Legendy są to takie pałeczki w sztafecie pokoleń. Starsi przekazują je młodszym, żeby nie zaginęła pamięć o tym, co kiedyś było, co się dawno, dawno temu zdarzyło. I oczywiście każdy opowiada je po swojemu – coś od siebie doda, zmieni.
Legendy, które znajdziecie Państwo w tej książce, opowiedziała mi kiedyś babcia. A teraz, po latach, ja opowiadam je Wam. Moim Czytelnikom.
Starszym, żeby przypomnieli sobie [...]

Więcej

26,90 zł

17,62 zł

Podróże na piórze - Wanda Chotomska | mała okładka
-34 %

Podróże na piórze

Wanda Chotomska

Podróże na piórze to znakomity zbiór wierszy Wandy Chotomskiej, Mistrzyni Mowy Polskiej, okraszony zabawnymi ilustracjami Marty Kurczewskiej. To zabawa słowem, przysłowiami i idiomami na najwyższym poziomie. W zbiorku znajdziecie wiersze całkiem nowe, napisane specjalnie, by przenieść was w krainę fantazji, i te starsze, najbardziej znane i cenione. 

Więcej

24,90 zł

16,31 zł

Wiersze

Wanda Chotomska

W tej książce znajdziecie najpiękniejsze wiersze dla dzieci znanej autorki - Wandy Chotomskiej, m.in.: Babie lato, Kapelusz, Kawka, Berek...

Więcej

12,99 zł

9,85 zł

Koziołki Pana Zegarmistrza

Wanda Chotomska

Wspaniała, pełna akcji opowieść o parze dwóch niesfornych koziołków mieszkających pod Poznaniem. Napisana wierszem historyjka, autorstwa słynnej polskiej poetki, w ciekawy i prosty sposób wyjaśnia dlaczego koziołki, a nie inne zwierzęta zdobią poznański zegar ratuszowy. Dodatkowo, przybliża dzieciom, czym zajmują się zegarmistrz, stolarz, zdun, ogrodnik czy garncarz. Doskonałe dopełnienie narracji stanowią [...]

Więcej

9,00 zł

8,54 zł

Wiersze

Wanda Chotomska

Zbiór wierszy Wandy Chotomskiej, zawierający teksty zarówno starsze, jak i najnowsze. Dzieci dowiedzą się o perypetiach 10 bałwanków, problemach z dziurą w moście, odwiedzą Piegozbyt. Oryginalne i zabawne ilustracje wprowadzają w kolorowy, bajkowy świat.

Seria na lata! W każdej książce zebrane zostały ukochane, znane i mniej znane, wiersze oraz baśnie. Wystarczy otworzyć książkę i pozwolić opowieści, by ot[...]

Więcej

29,90 zł

19,58 zł

Kareta z piernika - Wanda Chotomska | mała okładka
-35 %

Kareta z piernika

Wanda Chotomska

Słodkie, miodowe, toruńskie pierniki... Ach! Aż ślinka cieknie na samą myśl o nich. Zastanawialiście się kiedyś, jak powstały? To bardzo romantyczna historia... Możemy wam tylko zdradzić, że wszystko zaczęło się od młodego piekarczyka Mikołaja, który pokochał Kasię ? córkę znanego cukiernika z Torunia.

Więcej

22,90 zł

14,99 zł

Smok ze smoczej jamy - Wanda Chotomska | mała okładka
-28 %

Smok ze smoczej jamy

Wanda Chotomska

Legenda o żarłocznym smoku wawelskim i dzielnym Szewczyku Dratewce w wersji polsko - angielskiej.

Więcej

26,00 zł

18,63 zł

Tadek Niejadek - Wanda Chotomska | mała okładka
-35 %

Tadek Niejadek

Wanda Chotomska

Rymowana opowiastka o chłopczyku, który nie miał apetytu i jadł tak mało, że kiedy wziął do ręki balonik z helem… odleciał razem z nim! Tadek nie ma wyjścia – żeby powrócić na ziemię, musi zacząć jeść. I odkrywa, że jest to całkiem przyjemne!

Więcej

22,90 zł

14,99 zł

Pięciopsiaczki Książka z audiobookiem MP3

Wanda Chotomska

Balbina urodziła pięć szczeniaków. Wszystkie pracowicie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza – w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami – sympatycznym rodzeństwem: Karoliną i Karolem – stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom!
Wesoła książeczka, poprzetykana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszyc[...]

Więcej

24,90 zł

Pięciopsiaczki

Wanda Chotomska

Balbina urodziła szczeniaki. Pięć pachnących, miłych psiaczków. Szybko okazało się, że to okropne pięciosiusiaczki, po których trzeba ciągle wycierać podłogę. Pięciogryzaczki, postrach kapci i foteli. I że jest ich za dużo jak na jeden dom. Trzeba pięciopsiaczki oddać w dobre ręce. Karol i Karolina mają z tym pełno roboty!

Więcej

22,90 zł

16,04 zł

Biblioteczka przedszkolaka Wanda Chotomska dziecio

Wanda Chotomska

Przepięknie ilustrowane książki z bajkami i wierszykami dla najmłodszych.
Wspólne czytanie na głos buduje szczególną więź emocjonalną między rodzicami a dziećmi, oraz rozbudza w najmłodszych ciekowość świata.

Więcej

12,99 zł

11,26 zł

Kołysanki dla Zuzanki

Wanda Chotomska

Zbiór wierszy na dobranoc, kołysanek i „poduszkowców”, sprowadzających dobry, spokojny sen. A w dobrym śnie – wszystko jest piękne: duchy łakomczuchy wyjadają ciastka, stare kapcie babci zamieniają się w pantofelki na bal Kopciuszka... Parasolowi śni się plaża i morze, a żabce – że wreszcie jest królewną.

Nominacja Fundacji „Świat Dziecka"" do Nagrody Książka Roku 2005.

Więcej

19,90 zł

Pięciopsiaczki

Wanda Chotomska

Pierwsza strona książki przypomina drzwi. Za tymi drzwiami mieszka całą rodzina: babcia, mama i tata, Karol i Karolina; i psina - Balbina.
Balbina też należy do rodziny.
A teraz - otwórz drzwi, do tego mieszkania można wejść bez pukania.
Fragment książki

Więcej

21,90 zł

15,58 zł

Kurczę blade/ What a cheek - Wanda Chotomska | mała okładka
-28 %

Kurczę blade/ What a cheek

Wanda Chotomska

Polsko-angielskie wydanie kultowej książki „Kurczę blade / What a cheek!” Wandy Chotomskiej
z niezwykłymi ilustracjami Edwarda Lutczyna!

Więcej

26,00 zł

18,63 zł

Zasypiajki - Wanda Chotomska | mała okładka
-34 %

Zasypiajki

Wanda Chotomska

Kazek kocha futbol i pięknie go maluje… Emilka jest mistrzynią zabawy, uwielbia dzieci i psoty. Oboje bardzo chcą już wyzdrowieć, by móc bez przeszkód realizować swoje pasje. Ich historie zainspirowały panie Chotomskie do napisania tej książki. Ewa Poklewską-Koziełło udekorowała ją przepięknymi, malarskimi ilustracjami, zaś Krzysztof Marzec dodał zapis nutowy piosenek napisanych specjalnie dla Kazka i Emilk[...]

Więcej

24,90 zł

16,31 zł

Dzieci Pana Astronoma - Wanda Chotomska | mała okładka
-35 %

Dzieci Pana Astronoma

Wanda Chotomska

Czy wiecie, jak zbudowany jest Kosmos? Nie? Ja też nie wiedziałam, ale dowiedziałam się od Teleskopki i Teleskopka, dzieci pana Astronoma – co to jest Układ Słoneczny i gwiazdozbiory, dlaczego planety krążą dookoła Słońca, czy planety mają księżyce? Dzieci nauczyły się tego od swojego taty, uczyły się, bawiąc. Napisały list do Słońca i odwiedziły dziwny ogród zoologiczny, w którym mieszkają znaki…[...]

Więcej

22,90 zł

14,99 zł

Wanda Chotomska dzieciom - Wanda Chotomska | mała okładka
-35 %

Wanda Chotomska dzieciom

Wanda Chotomska

Zbiór najlepszych utworów wybranych z bogatej twórczości ukochanej poetki dzieci i dorosłych. Przeczytajcie „Drzewo z czerwonym żaglem”, opowiadanie, które trafiło na międzynarodową Honorową Listę IBBY, zabawne wiersze o ptakach, instrumentach muzycznych i tańcach, rzeczach i zwierzętach, zastanówcie się wraz z poetką, co by było „Gdyby tygrysy jadły irysy” i „Po co krowie rogi na głowie?”, niech do snu uko[...]

Więcej

49,90 zł

32,68 zł

Pięciopsiaczki + CD - Wanda Chotomska | mała okładka
-34 %

Pięciopsiaczki + CD

Wanda Chotomska

Balbina urodziła szczeniaki. Pięć pachnących, miłych psiaczków. Szybko okazało się, że to okropne pięciosiusiaczki, po których trzeba ciągle wycierać podłogę. Pięciogryzaczki, postrach kapci i foteli. I że jest ich za dużo jak na jeden dom. Trzeba pięciopsiaczki oddać w dobre ręce. Karol i Karolina mają z tym pełno roboty!

Więcej

26,90 zł

17,62 zł

Nasze ptaki Książka z płytą CD z głosami ptaków - Wanda Chotomska | mała okładka
-34 %

Nasze ptaki Książka z płytą CD z głosami ptaków

Wanda Chotomska

To niezwykły poetycki przewodnik po gatunkach ptaków, zamieszkujących lub czasowo przebywających na naszym kontynencie. Każdy wiersz celnie, dowcipnie charakteryzuje ptaka, a znakomite ilustracje ukazują zarówno prawdziwy wygląd przedstawianego osobnika, jak i pewne jego "ludzkie" cechy, wskazane przez Autorkę. Dołączona do książki płyta z zapowiadanymi głosami ptaków, podnosi niewątpliwie jej atrakcyjność [...]

Więcej

26,90 zł

17,62 zł

Wiersze pod psem

Wanda Chotomska

Zbiór wierszy o różnych rasach psich i różnych rasach psich właścicieli. Dzięki tym wierszom dowiesz się, co myśli sobie pies, spacerując z tobą po parku i jakie rozmowy prowadzi z innymi czworonożnymi spacerowiczami. Jakie są jego zainteresowania i dlaczego czasem ma minę jak zbity pies. Ach, już wiesz dlaczego? Tak ci się tylko zdaje!

Więcej

22,90 zł

Bajki z 1001 dobranocy - Wanda Chotomska | mała okładka
-34 %

Bajki z 1001 dobranocy

Wanda Chotomska

A gdyby tak drożdżowy rogalik został księżycem? Choć przez jedną noc! A koniki z karuzeli nie były wcale z drewna, tylko prawdziwe, najprawdziwsze, z miłą sierścią i aksamitną grzywą? I gdyby kukułka z zegara miała dwadzieścia małych kukułczątek, które by wszystko pomyliły zegarmistrzowi? To by było zupełnie jak z bajki 1001 dobranocy! Nie sądzicie?

Więcej

24,90 zł

16,31 zł