kard. Stefan Wyszyński

Kardynał Stefan Wyszyński urodził się 3 sierpnia 1901 roku w Zuzeli nad Bugiem, na pograniczu Mazowsza i Podlasia, w katolickiej, patriotycznej rodzinie. Odebrał wychowanie w poszanowaniu wartości religijnych i narodowych. Już od najmłodszych lat wspominał o tym, że pragnie zostać kapłanem, dlatego też wstąpił do Gimnazjum im. Piusa X w 1917 roku, a następnie do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. 3 sierpnia 1924 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Wojciecha Owczarka. W 1929 roku uzyskał doktorat.

Kardynał Stefan Wyszyński – działalność duchowa i beatyfikacja


W 1946 r. Stefan Wyszyński otrzymał święcenia na biskupa ordynariusza diecezji lubelskiej, a następnie objął stanowisko arcybiskupa metropolity warszawsko-gnieźnieńskiego, prymasa Polski. Natomiast w 1953 roku otrzymał kapelusz kardynalski. Zmarł w Warszawie w 1981 r. Po śmierci otrzymał tytuł Prymasa Tysiąclecia. Papież Franciszek zadecydował, że 12 września 2021 odbędzie beatyfikacja niezwykłego człowieka, jakim był kardynał Stefan Wyszyński. Proponujemy naszym czytelnikom książkę Marka Balona, zatytułowaną „Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia. Pamiątka Beatyfikacji”, która wydana została w celu upamiętnienia niezwykłej osobowości, jaką był kardynał Stefan Wyszyński. Książka zawiera piękne ilustracje i płytę CD z wyjątkowymi, wzruszającymi nagraniami wypowiedzi tego duchownego.

Biografie kardynała Stefana Wyszyńskiego


Szczególnie polecane w naszej księgarni publikacje, związane z wybitnym człowiekiem, jakim jest kardynał Stefan Wyszyński to biografie m.in. „Kard. Stefan Wyszyński- Człowiek, który poprowadził Kościół i Naród ku wolności”, autorstwa Piotra Stefaniaka, który przedstawia obraz duchownego, prowadzącego Kościół przez trudy czas komunizmu. Polecamy także album z pięknymi, starannie wykonanymi ilustracjami, obrazującymi życie kardynała pt. „Kardynał Stefan Wyszyński”, opracowany przez Rafała Łatkę, Beatę Mackiewicz i Dominika Zamiatałę. Natomiast dzieło Krzysztofa Żywczaka, zatytułowane „Kardynał Wyszyński. Biografia”, to opowieść o niezwykłym człowieku, który oddał całe swoje życie kościołowi i Bogu.

Lista książek: Stefan Wyszyński

42,90 zł

25,39 zł

0,00 zł

0,00 zł