Amerykański Brud - Jeanine Cummins | okładka
NieZwykłe

Amerykański Brud Jeanine Cummins

Oprawa miękka
EAN: 9788381782579
Wydawnictwo: NieZwykłe
Format: 14x20,5 cm
Cena katalogowa: 44,90 zł

44,90 zł

Produkt niedostępny

Opis

Okrzyknięta klasykiem i sprzedana do 28 krajów jeszcze przed premierą. Nazywana literackim arcydziełem i książką, która zmieni wszystko – „Amerykański brud”!

Wczoraj Lydia miała wszystko – księgarnię, męża, ludzi których kocha.
Dziś pozostał jej tylko syn Luca, dla którego jest gotowa na wiele poświęceń – od wskoczenia na dach pędzącego pociągu po wykrzesanie siły do walki.

Kobieta mieszka w Acapulco. Prowadzi księgarnię, ma syna i męża – zawodowego dziennikarza. W swojej ukochanej księgarni gromadzi wszystkie ulubione powieści, nawet te, o których ma świadomość, że nikt ich nie kupi. Pewnego dnia w jej pracy pojawia się mężczyzna, który kupuje 4 książki – w tym 2 z ulubionych Lydii. Lydia jeszcze nie wie, że tajemniczy klient to szef kartelu narkotykowego siejącego postrach w mieście. Gdy mąż Lydii publikuje artykuł o Javierze – ich życie bezpowrotnie się zmienia.

"Ta powieść to arcydzieło. Idealnie wyważona szala - z terrorem po jednej stronie i miłością po drugiej. Rzucam wyzwanie każdemu czytelnikowi. Spróbujcie przeczytać pierwsze siedem stron tej książki i na tym poprzestać. Przekonacie się, że to niemożliwe".
Stephen King

"Od zatrzymującego serce pierwszego zdania, do rozbijającego je w drobny mak ostatniego, historia Cummis o migrantach jest tym, czego właśnie teraz potrzebujemy. Brutalna, ale pełna wrażliwości i nadziei. Ta książka to Grona gniewu naszych czasów".
Don Winslow, autor bestsellera "The Border" "New York Timesa"

"Ważna i niezwykła. Przepełniona potężną siłą matczynej miłości oraz ludzką zdolnością trzymania się nadziei za wszelką cenę. Mam nadzieję, że wszyscy przeczytają tę powieść i po lekturze będą poruszeni tak samo jak ja".
Kristin Hannah, autorka "Słowika"

"Nie potrafiłam odłożyć tej książki. Nigdy jej nie zapomnę".
Ann Patchett, bestsellerowa autorka "New York Timesa"

"Minęło dużo czasu, od kiedy tak szybko przewracałem strony, czytając książkę. Fabuła Amerykańskiego brudu jest niezmiernie interesująca i nieprzewidywalna. Zawarte w tej historii przesłanie jest ponadczasowe, a jednocześnie nie jest polityczne".
John Grisham

"Przeznaczeniem tej książki jest stać się ponadczasowym klasykiem".
"Woman's Day"

"Chwytająca za serce, dająca nadzieję i wywołująca dreszcze. Książka ogromnie potrzebna w czasach, w których żyjemy. Epicka, nie do zapomnienia...".
"Esquire"

"Zachwycająca... Niewiarygodna... Historia niezwykle współczesna, jak mało która".
"Vogue"

"Ta książka poruszy Wasze serca".
"Marie Claire"

Profil autorki w serwisie Facebook

Profil autorki w serwisie Instagram

Autorka o książce

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wysoko postawiona poprzeczka

2020-02-22
Czy jest na świecie miłość silniejsza niż matki do dziecka? Czy jest coś, co może sprawić, że będziemy każdego dnia walczyć z nadzieją na lepsze jutro? Czy świat jest zły?
Perfekcyjnie dobrane proporcje - terror i miłość, nadzieja i rozpacz, wiara i zwątpienie. Przeczytałam i rozpadłam się na kawałeczki, jak szklanka uderzająca w ziemię z wysokości. Pani Cummins wysoko postawiła poprzeczkę. Nie wiem czy w swoim życiu trafię na kolejną tak mocną i dobrą lekturę.

Każdy

2020-02-22
Nie bez przyczyny okrzyknięto tę powieść klasykiem i sprzedano do tak wielu krajów. KAŻDY powinien ją znać. Książka, której bardzo potrzeba we współczesnym świecie. Każde zdanie przenikało mnie na wskroś. Skończyłam czytać wczoraj, a treść, przesłanie, wszystko, dosłownie wszystko ciągle żyje w mojej głowie. To jedna z tych lektur, które pamięta się do końca życia.

Warto!

2020-02-22
Wciąga od pierwszej strony. Chciałam tylko zobaczyć czy warto po nią sięgnąć. Już po pierwszych 4 stronach opowieści nie mogłam się oderwać. I zarwałam noc. Ale było warto :)

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.