Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza - Dominik Szczepański | okładka
Zintegrowana
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2019-01-23

ISBN: 978-83-268-2718-1
EAN: 9788326827181
Liczba stron: 400
Format: 155x235mm
Cena katalogowa: 44,99 zł

44,99 zł 30,11 zł

Produkt niedostępny

Opis

Przez całe życie Tomek Mackiewicz, „Czapkins”, niemożliwe zmieniał w realne. Osiem lat temu wyznaczył sobie cel – jako pierwszy człowiek wejdzie zimą na wierzchołek Nanga Parbat (8125 m n.p.m.). Do wyścigu przystąpiły największe gwiazdy himalaizmu, ale „Czapkins” nie chciał się ścigać. I nie chciał być gwiazdą. Chciał zdobyć nieobliczalną Nagą Górę na własnych zasadach.
Kiedy zaczynał, zamiast lin miał przecenione sznurki ze sklepu rolniczego i życiorys jak nerwowy kardiogram naznaczony zwycięstwami i porażkami. Wśród himalaistów do końca pozostał outsiderem. Nie skończył kursów wspinaczkowych, nie miał pieniędzy ani sponsorów, w drodze na szczyt nie wspierało go grono pomocników. Mieszkańcy himalajskich wiosek, do których dotarł autor książki, wspominają go z czułością. – Był jednym z nas – mówią. Z czułością mówią o nim ci, którzy pamiętają jego walkę z nałogiem, i ci, którzy widzieli, jak pracuje z trędowatymi w Indiach. Również jego najbliżsi oraz wspinaczkowi partnerzy, a zarazem przyjaciele – Marek Klonowski i Elisabeth Revol, z którą wyruszył w swoją ostatnią wędrówkę.
Dominik Szczepański, współautor bestsellerowej biografii Adama Bieleckiego „Spod zamarzniętych powiek”, sam był świadkiem zmagań Tomka Mackiewicza z Nagą Górą podczas słynnej wyprawy w 2016 roku. Opisał je w książce „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”, której był współautorem. Po śmierci Mackiewicza Szczepański wyruszył w podróż wiodącą od Działoszyna, gdzie Tomek przeżywał pierwsze przygody, aż po bazę pod Nanga Parbat w Pakistanie. O Tomku opowiadają ojciec Witold, była żona Joanna Kondracka, przyjaciele z Polski i Irlandii. Elisabeth Revol przywołała wspomnienia wspólnych wypraw i losy niezwykłego partnerstwa, które zaprowadziło ich na szczyt Nanga Parbat. Przebieg brawurowej akcji ratunkowej opisują emocjonująco uczestnicy zdarzeń: Adam Bielecki, Jarosław Botor, Denis Urubko i Piotr Tomala, którzy spod K2 ruszyli, by pomóc Tomkowi i Elisabeth. O Tomku opowiada również Anna Solska-Mackiewicz, dla której był największą miłością w życiu. Dzięki tym spotkaniom Dominik Szczepański stworzył wielowymiarowy portret człowieka, który stał się legendą, choć wcale tego nie pragnął.
„Czapkins” to historia o miłości i samotności; uzależnieniu i wyzwoleniu; poszukiwaniu prawdy i walce z własnym ego. A także o niezwykłym marzeniu, które zmieniło życie Mackiewicza i ludzi wokół niego. Ale przede wszystkim to opowieść o wolności, jej pragnieniu i wcielaniu w życie. Wolności do końca.

”Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza” - audiobook

 

Inni klienci sprawdzali również

37,90 zł

25,77 zł

Okruch - Anna Ficner-Ogonowska | mała okładka
-32 %

Okruch

Anna Ficner-Ogonowska

6.8 / 10 (706 ocen)

39,90 zł

26,99 zł

59,90 zł

40,73 zł

19,90 zł

44,99 zł

20,25 zł

59,99 zł

40,79 zł

Inne książki z tej kategorii

Życie jest piosenką - Jacek Cygan | mała okładka
-32 %

Życie jest piosenką

Jacek Cygan

7.2 / 10 (174 ocen)

39,90 zł

26,99 zł

44,90 zł

30,53 zł

36,90 zł

24,99 zł

44,90 zł

30,53 zł

42,90 zł

28,99 zł

39,90 zł

26,99 zł

Tylko na znak.com.pl
Obgadywanie świata - Jerzy Owsiak | mała okładka

Obgadywanie świata

Jerzy Owsiak

7.0 / 10 (134 ocen)

44,90 zł

Muzeum - Paweł Machcewicz | mała okładka
-55 %

Muzeum

Paweł Machcewicz

8.1 / 10 (7 ocen)

36,90 zł

16,61 zł

54,90 zł

37,33 zł

44,90 zł

30,53 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Dobra pozycja dla każdego miłośnika gór

2019-02-18

Książka "Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza" to niezwykła opowieść o człowieku jakich mało. Poświęcenie, miłość do gór, realizowanie swojej pasji i wytrwałość, to wszystko składa się na niebywałą opowieść i wręcz scenariusz na film.

Opowieść fantastyczna, skłądnia do rerflekcji i wielkiego szacunku dla poświęcenia himalaistów. Bardzo podobała mi się konstrukcja książki, szczegółowy opis wszystkich wypraw na Nangę, ale nie tylko, bo szczytów było dużo dużo więcej. 

Ujmująca opowieść o niezwykłym człowieku

2019-02-18
Zachwyciła mnie ta książka, sposób pisania Pana Dominika, historia w niej zawarta i trud włożony, aby ją napisać. Myślałam, że o Tomku Mackiewiczu wszystko już zostało powiedziane, ale ta książka jest inna. Widać w niej jak wiele można poświęcić dla swojej pasji i jak bardzo można się od niej uzależnić. Byłam wzruszona czytając ją, polecam wszystkim z czytsym sercem bo to neizwykle ujmująca opowieść.

Godna polecenia

2019-02-18
Książkę otrzymałem w prezencie i od razu zabrałem się do czytania, bo temat mnie bardzo ujął i chciałem zgłębić się w nizwykłą, trudną historię o Tomaszu Mackiewiczu. Wciągnęła mnie natychmiast i wiem, że na pewno do niej powrócę jeszcze nie raz. Dawno nie spotkałem się z tak dobrym pisaniem i umiejętnością uchwycenia tematu i problematyki, duży ukłon dla autora Dominika Szczepańskiego.

Fenomenalna!

2019-02-18

Absolutnie fantastyczna biografia, choć wydawać by się mogło, że o Tomaszu Mackiewiczu powiedziano już wszystko, to historia zawarta w tej książce jest niesamowita, właśnie tak powinno się pisać biografie czy reportaże!

To przede wszystkim świetna historia człowieka i jego miłości do gór, a gór jest w tej książce naprawdę bardzol dużo, to właśnie one wypełniały życie Mackiewicza. To także piękna opowieśc o wytrwałości, odnajdowaniu siebie w świecie i sensu tego wszystkiego co nas otacza. Pan Szczepański przedstawił natomiast Tomka Mackiewicza bez przesadnego nadęcia, wyolbrzymienia, pochwalania ani upokarzania. Myślę, że właśnie takiej historii brakowało, aby czytelnik sam wyrobił sobie opinię o Tomaszu Mackiewiczu. 

Książkę czyta się bardzo dobrze, pochłania i ciążko się od niej oderwać. Serdecznie polecam, nie tylko miłośnikom gór!

Czapkins

2019-01-29
Kiedy na nią czekałam wiedziałam, że będzie wspaniała.
Ale nie wiedziałam, że aż tak...
Wciągnęła mnie bez reszty.
Ta pozycja nie potrzebuje komentarza. To po prostu trzeba przeczytać.

"Trudno być szczęśliwym każdego dnia. Ale na Nandze znikały problemy. Była tylko góra i on."

Trudno było być szczęśliwym. Bo problemy Tomka nie omijały. Uzależnienie, długi, nieszczęśliwy związek, śmierć dziecka...
Ale on potrafił się podnieść i niemożliwe zmienić w realne, mimo wszystko być wesołym, opowiadać kawały. Z narkomana stać się człowiekiem pełnym pasji, marzeń i wiary w to, że zdobędzie upragnione cele.

"Tomek to niesamowita postać. Wybitna przez swój życiorys. [...] Był poniekąd opętany przez Nangę."

Książka Dominika Szczepańskiego to zapierająca dech w piersiach historia. Życie Tomka Mackiewicza było jedną wielką wędrówką. Co dzień, tak jak na Nandze musiał walczyć. Jego życie polegało na obcowaniu z górami. Był w nich zakochany do tego stopnia, że został tam na zawsze.

Pozdrawiam serdecznie, każdemu.
Pozycja potrafi wzruszać i wywołać uśmiech na twarzy. Po prostu nic dodać nic ująć.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.