Mario Vargas Llosa. Biografia - Tomasz Pindel | okładka
Znak

Mario Vargas Llosa. Biografia Tomasz Pindel

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2014-11-03

ISBN: 978-83-240-3179-5
EAN: 9788324031795
Opracowanie graficzne: Oksana Shmygol
Liczba stron: 464
Wydawnictwo: Znak
Format: 163x205
Cena katalogowa: 49,90 zł

49,90 zł 33,93 zł

Produkt niedostępny

Opis

Mario Vargas Llosa bez grama fikcji

Tomasz Pindel stworzył doskonały portret wybitnego pisarza, polityka, ale także męża i ojca, buntownika i skandalisty, człowieka niepokornego i pełnego sprzeczności. Dotarł nie tylko do samego pisarza, ale także do jego rodziny, przyjaciół i wrogów oraz uzyskał pełny dostęp do jego osobistych archiwów. Nie unikał tematów kontrowersyjnych i drażliwych, ujawniając niepublikowane dotąd fakty z prywatnego życia noblisty.

Ta emocjonująca biografia jest lekturą wciągającą niczym powieści samego Mistrza.


„Zawsze wydawało mi się, że pisanie o życiu innego człowieka zawiera w sobie dużą dozę bezczelności, zwłaszcza kiedy miałem w końcu stanąć twarzą w twarz z takim człowiekiem i powiedzieć: „Dzień dobry, pierwszy raz mnie pan na oczy widzi, ale właśnie piszę pańską biografię i chciałbym dopytać o parę drobiazgów…”. Ale mówiąc szczerze, jak o tym teraz myślę, to mam wrażenie, jakbym jednak tego nie przeżył, tylko o tym przeczytał...”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Barwna osobowość, kontrowersyjny człowiek

2015-02-11
Mario Vargas Llosa, a właściwie Jorge Mario Pedro Vargas Llosa Marqués de Vargas Llosa jest peruwiańskim pisarzem, dziennikarzem, myślicielem i politykiem. Ma na swoim koncie Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, którą otrzymał w 2010. Urodził się w 28 marca 1936 w Arequipie w Peru jako jedyne dziecko Ernesto Vargasa Maldonado oraz Dory Llosa Ureta.

Dobra robota

2015-01-08
Choć zaczytujemy się w książkach ulubionych autorów, rzadko mamy okazję poznać ich życie ze szczegółami, a to przecież często jest kluczem do rozumienia ich powieści. Powieści Mario Vargasa Llosy są przepełnione autobiograficznymi faktami, tym bardziej lektura jest ciekawa. Dobra robota Pindla.

Robi wrażenie

2014-12-31
Z czystym sumieniem stwierdzam, że to najlepsza biografia jaką dotąd czytałam. Nie ma tu chronologii, co daje jej niezwykły powieściowy styl. Autor bezstronnie acz nie bez emocji opisuje życie skandalisty, który ożenił się z własną ciotką! Piękne zdjęcia dopełniają obrazu. Samo dobro.

Powieściowa

2014-11-19
Zupełnie inaczej patrzę na twórczość Mario Vargasa Llosy po przeczytaniu jego biografii. Jak się okazało, w jego dziełach jest wiele wątków autobiograficznych, a znajomość ich, pozwala na głębsze rozumienie treści powieści. W dodatku Pindel świetnie pisze, nie zanudza, nie wplata niepotrzebnych wątków, narracja jest dynamiczna i powiedziałbym, powieściowa.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.