MASA o kobietach polskiej mafii  - Artur Górski | okładka
Prószyński Media

MASA o kobietach polskiej mafii Artur Górski, Jarosław Sokołowski "Masa"

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-7839-719-9
EAN: 9788378397199
Liczba stron: 232
Wydawnictwo: Prószyński Media
Format: 14.5x20.5cm
Cena katalogowa: 35,00 zł

35,00 zł 21,74 zł

Produkt niedostępny

Opis

Polski świadek koronny numer jeden przerywa milczenie!

Kim były matki, żony i kochanki polskich gangsterów?
Wstrząsająca opowieść o kobietach w cieniu wielkich mafiosów. Co porabia piękna i bezwzględna Inka, która wystawiła ministra Dębskiego? Poznaj Monikę Z, żonę Słowika, damę z zamiłowaniem do ogromnego luksusu i potencjałem mafijnego bossa. Agnieszka R., konkubina Świni. Git-falbana, czyli prawdziwa kobieta mafii. Niewiarygodna historia pięknej Polki, która trzęsła kalabryjską mafią! Szaleńczo zakochane? Żądne sławy i luksusu? A może z ambicjami, by wpływać na decyzje polskiej mafii?
Wiele osób odradzało pisanie tej książki. Ci, o których napiszecie, wciąż są groźni! – ten argument padał najczęściej. Inny był taki, że podstarzałym gangsterom należy dać już spokój, bo przecież odpokutowali swoje winy, a jeśli nawet nie odpokutowali, to po co wywlekać stare sprawy?
W tej książce znajdują się rzeczy niewygodne dla wielu – i dla gangsterów, i dla biznesmenów, i dla polityków, a nawet dla celebrytów. Także dla samego Masy, który nie wybiela siebie, ale też nie oszczędza dawnych kompanów. Intencja była jasna: cała prawda i tylko prawda. Nawet jeśli nie wszyscy w nią uwierzą.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„MASA o kobietach polskiej mafii”, Artur Górski

2015-12-01

Pisarz i dziennikarz, Artur Górski jest autorem kilku książek, których tematem jest historia mafii pruszkowskiej działającej w latach 90. XX wieku. W wywiadach ze świadkiem koronnym, Jarosławem Sokołowskim (pseudonim „Masa”), porusza wszelkie sprawy związane z działalnością przestępczą grupy z Pruszkowa. Do tej pory ukazały się cztery książki. Poza „Masa o kobietach polskiej mafii” (2014), również „Masa o bossach polskiej mafii” (2015), „Masa o porachunkach polskiej mafii” (2015), „Masa o pieniądzach polskiej mafii” (2014).

Autor, Artur Górski, zdecydował się opublikować rozmowy ze świadkiem koronnym, by przybliżyć czytelnikom funkcjonowanie mafii i obedrzeć ją z mitów. Wiele elementów przestępczego świata, które krążą w opinii publicznej nie jest, w najmniejszym stopniu, zgodna z prawdą. Pisarz chciał pokazać świat przestępcy oczami kogoś, kto spędził w nim wiele lat. Do tej pory większość artykułów czy historii o polskiej mafii była sklejona z plotek, fragmentów aktów oskarżonych, czy wypowiedzi prokuratorów. Nie było to wstanie naświetlić zbyt wiele. Do tego wielu dziennikarzy chwytało się wszelkich informacji, również tych podejrzanych, nieweryfikowalnych. Jednak czy możemy uznać za prawdę wszystko co powiedział Górskiemu „Masa”?

„Masa o kobietach polskiej mafii” jest wywiadem, który w zamierzeniu autora ma pokazać obraz kobiet, które stały obok przestępców mafii pruszkowskiej i wołomińskiej. Wypowiedzi „Masy”, spisane i opublikowane przez Artura Górskiego są brutalne i nieprzyjemne. Mówi o tym, jak kobiety były traktowane, jak walczyły o pozycje, oraz jak zdobywały i traciły władzę. Wbrew pozorom wśród gangsterów kobiet było dużo, choć wiele z nich nie miało żadnego znaczenia. 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.