Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie - Jessica Knoll | okładka
Znak literanova

Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie Jessica Knoll

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-03-21

Liczba stron: 400

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 36,90 zł

Tłumaczenie: Dorota Pomadowska

Rok wydania: 2016

36,90 zł 24,99 zł


Opis

Czy najszczęśliwsza dziewczyna na świecie odkryje przed światem mroczną tajemnicę?

NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCY SIĘ DEBIUT W USA


Poczujecie tę książkę.
“USA Today”JEJ DOSKONAŁE ŻYCIE JEST DOSKONAŁYM KŁAMSTWEM


W szkole średniej Ani FaNelli zetknęła się z okrucieństwem, do jakiego są zdolne tylko nastolatki. W dorosłym życiu robi wszystko, by wymyślić siebie na nowo. Z impetem realizuje skrupulatnie przemyślany plan: prestiżowa praca, designerskie ubrania i przystojny narzeczony z arystokratycznym nazwiskiem.
Ani jest już bardzo blisko celu. Wtedy pojawia się propozycja udziału w filmie dokumentalnym o tym, co wydarzyło się w szkole 14 lat temu.
Jest jednak coś, o czym wie tylko Ani. Niebezpieczny sekret, który może wiele zmienić.


To jedna z tych wspaniałych powieści,
od których nie możesz się oderwać.

Reese Witherspoon
Bezbłędnie sportretowana bohaterka.
Nieskazitelna powierzchnia jej idealnego życia powoli pęka,
odsłaniając ciemne wnętrze.

“Publishers Weekly”Jessica Knoll przyjechała do Nowego Jorku, żeby zostać pisarką. U szczytu swojej kariery w „Cosmopolitanie” rzuciła wszystko, by napisać debiutancką powieść. Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie błyskawicznie znalazła się na szczytach list bestsellerów i została okrzyknięta najgorętszym debiutem roku. Reese Witherspoon pracuje już nad ekranizacją książki.

W PRZYGOTOWANIU FILM PRODUCENTÓW
ZAGINIONEJ DZIEWCZYNY I DZIKIEJ DROGI


Szukacie czegoś, co wypełni Wam pustkę po dawno już przeczytanej Zaginionej dziewczynie?
Sięgnijcie po tę powieść.
Zimna i wyrachowana Ani FaNelli dziś prowadzi życie skazanej na sukces, ale okrutne przeżycia z okresu liceum rzucą swój ponury cień na ten pozornie nieskazitelny obrazek.
Książka o mrocznej tajemnicy i tym, że nie da się uciec od przeszłości.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

:)

2019-02-15 Bardzo się cieszę, że dane mi było poznać tę książkę. Jest wciągająca, intrygująca, mocno pozostająca w głowie na długo po jej przeczytaniu. Tym bardziej gdy jest się świadomym faktu, że autorka opisała własną, autentyczną historię.

Mroczna przeszłość

2019-02-14 TifAni FaNelli, z pozoru zwykła nastolatka, została przeniesiona za popalanie trawki ze Szkoły im. Góry Świętej Teresy do elitarnej Bradley School. Tu wszystko wygląda na „bogato". Uczniowie mają lepsze ubrania, jeżdżą super czarnymi samochodami, nie jak mama Ani wiśniowym BMW, ich nazwiska są znane. Dziewczyna próbuje zaprzyjaźnić się z najbardziej popularną paczką. Nawet nie zdaje sobie sprawy, że będzie to początkiem największego koszmaru w jej życiu, czymś czego nigdy nie zapomni, przez co będzie miewać długie bezsenne noce. To czarna przeszłość, ale skupmy się na czymś innym.

Na początku powieści poznajemy Ani FaNelli (niedługo Harrison). Jest redaktorką w poczytnym „Women's Magazine". Poświęciła wiele, aby to osiągnąć. Ma wszystko: świetną pracę, cudowne mieszkanie w Tribece , ekskluzywne ubrania, wielki pierścionek zaręczynowy na palcu, który krzyczy: „Patrzcie jestem najszczęśliwszą dziewczyną na świecie!" oraz oczywiście przystojnego narzeczonego Luke'a Harrisona(tak tego Harrisona). Nawet zmieniła imię, żeby nikt nie kojarzył jej z dawną sobą. Jednak mroczna tajemnica z przeszłości nie pozwala jej się tym cieszyć lub odwrotnie Ani dzięki „zebrani" tych rzeczy stara się ukryć. Mieć je, bo przecież taka kobieta nie musi się o nic martwić.
Równolegle towarzyszymy bohaterce przez ostanie 5 miesięcy, które pozostały do ślubu, także przenosimy się do czasów czternastoletniej TifAni w Bradley. Cały czas zastanawiałam się co zrobiła lub co ktoś jej zrobił, że stała się taką jaka jest. Dlaczego cierpi?
Historia jest okrutna, ale nastolatki bywają wredne. Niestety często słyszymy o przemocy w szkołach. Pamiętam jak to było za czasów mojego gimnazjum czy liceum. Jeśli ktoś był inny, nowy, czy jakoś się nie spodobał, był wyśmiewany. Za nic... Mam nadzieję, że tego typu książki otworzą oczy chociaż kilku osobom. Jeśli to coś zmieni to będą bardzo szczęśliwa.

Przyznam, że zakończenie historii i powolne jej odkrywanie było szokującą przyjemnością. Przez kilka dni żyłam tylko losem tej osoby. Wydawca ma rację: „To 444 strony, które zawładną Twoim umysłem". Tak się stało. Powieść może jest mroczna, się wciągająca. Jak na debiut, jest mistrzowska. Czekam na inne dzieła Jessici Knoll. Polecam wszystkim kobietom, ale nie tylko. Fani "Zaginionej dziewczyny" też znajdą coś dla siebie. Z czystym serce, mogę powiedzieć, że ta książka nie pozwoli przejść koło niej obojętnie. Na pewno będziecie o niej myśleć jeszcze długi czas. (Przyznam, że okładka jest świetna!)

2 światy

2016-08-18 Ani to główna bohaterka, która prowadzi wspaniałe życie. Świetna posada, znany bogaty narzeczony, kolacje, hotele itp. Wszystkich traktuje z wyższością ale to tylko maska...Wbrew pozorom tragiczna sytuacja z czasów szkolnych nie daje o sobie zapomnieć.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.