Nawroty nocy - Patrick Modiano | okładka
Znak

Nawroty nocy Patrick Modiano

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2014-11-24

ISBN: 978-83-240-3268-6
EAN: 9788324032686
Liczba stron: 160
Wydawnictwo: Znak
Format: 118x168 mm
Cena katalogowa: 32,90 zł
Tłumaczenie: Ewa Bekier

32,90 zł 22,37 zł

Produkt niedostępny

Opis

Prawda o przeszłości wyłuskana ze śladów, zapachów i dzwięków

Decyzja została podjęta. Wyboru dokonał los, Bóg albo historia. To nie jest ważne. Ważne, jak zachowa się człowiek w samym środku okupacyjnego piekła. Może być zdrajcą, bohaterem albo nikim. Rozdarty między dwoma światami, zawieszony na granicy między świadomością a szaleństwem, współpracuje jednocześnie z francuskim Gestapo i ruchem oporu i nie potrafi wyzwolić się z objęć obłąkanej historii.

Modiano z czułością i odrobiną okrucieństwa przygląda się swoim bohaterom. Ze śladów, zapachów i dźwięków próbuje wyczarować przeszłość i wyłuskać z niej prawdę o świecie.


Szukasz pomysłu na prezent? Zobacz nasze nasze literackie gadżety:

Zobacz jak je otrzymać


Galeria

Galeria

O czym pisze Noblista?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Czy można zgubić siebie, nie wiedząc, kim się jest?

2015-03-09
Akademia Szwedzka określa Modiano Proustem naszych czasów nie bez powodu - poszukiwanie czasu, powroty do tego, co bezpowrotnie minęło, próba uchwycenia zapadającej się w przeszłość epoki - te i inne pokrewne elementy obecne są w jego twórczości, także w „Nawrotach nocy".

Akademii Szwedzkiej gratuluję wyboru

2015-01-14
To książka wojenna. Chociaż brakuje w niej scen bitewnych, bombardowań czy dramatycznych historii śmierci najbliższych, a głównym polem walki między ruchem oporu i pseudo-policjantami jest... podwójny agent. Narrator „Nawrotów nocy." To w nim trwa nieustanna wojna.

Warto poznać noblistę

2015-01-13
Modiano choć nie jest łatwy w odbiorze, ma w swojej narracji cos, co przekonuje cię do siebie i wciąga bez reszty. Warto poznać tegorocznego noblistę i jego podejście do wojny, tożsamości i pamięci. Zupełne zaskoczenie.

Czerń i biel

2015-01-13
Niezwykle przedstawiony przez Modiano świat podczas okupacji. Obrazy, sytuacje i niedopowiedziane emocje brylują na salonach paryskich elit i w obłudnej głowie głównego bohatera. Wciągnęłam się bez reszty.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.